Кожен виробник, який дбає про якість своєї продукції, рано чи пізно приходить до необхідності доводити відповідність встановленим регламентами вимогам.
Розробка ТУ – це важливий етап для виробничого підприємства, і компанія «Супровід» може допомогти організувати процедуру в стислі терміни.
Що таке технічні умови?
Технічні умови (скорочено – ТУ) – це спеціальний документ, в якому зафіксовані вимоги до виробництва конкретної продукції. ТУ підтверджує високу і унікальна якість продукту від окремого виробника. Це автоматично тягне зміцнення позицій на ринку і високу репутацію серед партнерів і клієнтів.
Технічні умови можуть розроблятися як на основі вже існуючих стандартів (ГОСТ або ДСТУ), так і в ситуації, коли державні норми щодо продукції відсутні (в такому випадку ТУ будуть основним регламентує документом).
ТУ відноситься до технічної документації, яка створюється за рішенням виробника. Вона є частиною загального пакету конструкторської документації. Технічні умови можуть бути створені як для окремо взятого виробу, матеріалу або речовини, так і для серійного виробництва компонентів.
ТУ ґрунтується на вже існуючих стандартах і нормах законодавства. Вони не можуть суперечити основним регламентуючих актів. В іншому випадку будуть застосовуватися правила, закріплені українським законодавцем.
Якими актами регулюється розробка ТУ?
Головна вимога до ТУ – це умова до якості. Створювана документація не повинна погіршувати вже існуюче якість вироблених виробів. Продукція може або відповідати стандартам, або бути краще за них.
Розробка технічних умов ґрунтується на положеннях безлічі стандартів. приклади:
- ДСТУ 1.1 діє до: 2015;
- ДСТУ 1.5 діє до: 2015;
- ГОСТ 2503-90 ЕСКД;
- СОУ КЗПС 74.9;
- інші державні акти.
Зазначені документи лежать в основі розроблюваних технічних умов. Варто, однак, відзначити, що з 2018 року в Україні для більшості видів продукції скасована обов’язкова реєстрація ТУ – їх можна оформити у відповідному Реєстрі без необхідності узгоджувати умови з органами виконавчої влади.
Що входить в розробку технічних умов?
Створення ТУ включає:
- узгодження асортименту продукції;
- вказівка переліку матеріалів, які задіяні у випуску;
- надання типорозмірів для виробів;
- вказівка методів, які використовуються в лабораторних дослідженнях;
- вимоги виробника до упаковки;
- побажання для назви ТУ;
- термін придатності;
- області застосування.
Всі зазначені моменти повинні враховуватися при безпосередній розробці технічних умов. Уже після створення ТУ документ подається в реєструючий орган (регіональний виробничий центр стандартизації), який перевірить зміст акта на відповідність вимогам законодавства.
Варто зазначити, що самі по собі ТУ повинні включати вступну частину і 8 обов’язкових розділів:
- вимоги до безпеки;
- технічні правила;
- утилізація;
- способи контролю;
- правила приймання;
- Інструкція з експлуатації;
- умови зберігання і транспортування;
- гарантії.
За результатами перевірки реєстратор вносить ТУ в єдину базу, надає їм назву і видає власникові підтверджує свідчення. Власник виробництва отримує документальне підтвердження свого унікального виготовлення і високої якості продукції, що випускається.
Які документи потрібні для реєстрації ТУ?
Вимоги до розробки технічних умов відображені в ДСТУ 1.5: 2003. Відповідно до зазначеного акту, необхідно підготувати:
- свідоцтво держреєстрації;
- заявку;
- супровідний лист;
- технічний опис виробів;
- карту виробництва;
- список сировини, що використовується в виготовленні продукту.
Компанія «Супровід» здійснює збір всіх зазначених документів в стислі терміни. Наші професійні юристи допомагають організувати створення технічних умов відповідно до вимог законодавства. Ми гарантуємо стовідсоткову прийняття і внесення вашого регламенту в єдину базу даних.
Вартість розробки ТУ залежить від кількості виробленої унікальної продукції, її характеристик і особливостей вашого бізнесу. Незалежно від нюансів роботи клієнта, ми забезпечуємо доступний цінник для кожного замовника.