У Тернополі стартує збір пропозицій та громадське обговорення щодо доцільності демонтажу/
Впродовж наступних 15-ти днів усі бажаючі можуть подавати власні пропозиції та зауваження:
1. Через портал «Е-консультації з громадськістю» (залишати свої коментарі необхідно біля публікації, ідентифікувавшись через ЕЦП або Bank ID);
2. Надсилаючи пропозиції на електронну пошту presamr@gmail.com (обов’язково вказавши прізвище, ім’я та по батькові).
Довідка. Пам’ятник російському поету Олександрові Пушкіну в місті Тернополі розташований у сквері на вулиці В’ячеслава Чорновола (раніше називався «Сквер Пушкіна»). Пам’ятка монументального мистецтва місцевого значення, охоронний номер 28. Автори пам’ятника — скульптори Макар Вронський, Олексій Олійник, Олександр Скобліков, архітектор — Едуард Гронський.
до м.Тернополя О.С.Пушкін не має ніякого відношення і тому я вважаю що його необхідно демонтувати або передати місту з яким повязана творчість чи біографія поета.
Є багато відомих тернополян, які заслуговують на вшанування на теренах рідного міста, але вони не вшановані
Знести чи не знести, і капка ?.
Може пояснити людям треба, що ПУШКІН БУВ УКРАЇНОФОБ ?!
Марина Зеленнюк:
Пушкін – це російський скрєпний пропагандист і україноненавистик, в наш час він працював би «Кисельовим» на Раша-тудей. Вам легше від того, що він “талановито” допомагав знищувати Україну? Ось два приклади з його діяльності:
1. У 1818-1820 роках Пушкін пише “поему Руслан і Людмила”, щоб допомогти Карамзіну М.М. будувати історичний міф про походження Московії від Русі і втягнути Київ в культурно-історичний простір Російської імперії. В той час багато поетів і письменників працювали на легітімізацію цього міфу. Безпосереднім стимулом до початку роботи над поемою став вихід в лютому 1818 року перших томів «Історії держави російської» Карамзіна, звідки Пушкін запозичив багато подробиць і імена трьох суперників Руслана (Рагдай, Ратмір і Фарлаф). Сам Карамзін у 1794 році написав казку «Ілля Муромець», а Микола Радіщев у 1801 році – поему «Альоша Попович». З того часу і до сьогоднішнього дня Російська Федерація експлуатує тему Київської Русі і богатирів для вкорінення в головах росіян, українців і білорусів ідеї про спільне походження, про «росіяни, українці і білоруси – одін народ», заради утримання України і Білорусі в зоні свого впливу, а також поширює цей міф за кордоном для легітімізації своїх територіальних претензій на території України і Білорусі в очах світової спільноти.
2. У 1828 році в поемі “Полтава” Пушкін знеславив українського гертьмана Мазепу і оспівував Петра І, який алізною рукою українців страчував, втопив український народ в крові і загнав в рабство. В рукописі поеми є малюнок Пушкіна, де він сумлінно розвісив українських козаків на деревах.
То в мене питання, якого біса в Україні популяризують творчість цього російського пропагандиста і україноненависника?
Паситесь мирньіе народьі
Вас не разбудит воли клич
Удел ваш стон да хльіщ…
Так міг висловитися лиш істинно російський поет. І така думка не вставлена в уста одного з героїв а висловлена від власного імені
Як вам пророцтво мокше-ефіопа?
“Ївґєній Анєгін” (Глава VII)
“Лєт чріс піцсот дароґі, вєрна,
У нас ізмєняца бізмєрна:
Шассе Расію здєсь і тут,
Саїдінів, пірісікут.
Масти чуґунниї чріз води
Шаґнут широкаю дуґой,
Раздвінім ґори, пад вадой
Прароїм дєрзасниї своди,
И завідьот крішьшьоний мір
На каждай станциї трактір.”
Із випередженням графіка пророцтва – лише тотальний алкоголізм + наркоманія. Решту досягнень символізує керченський міст, що незабаром розвалиться. А про п’ятсот років – взагалі утопія, бо процес розпаду Московії вже запущений і остаточний її розпад – питання найближчого майбутнього.
–
Дякую за Вашу позицію, цілковито підтримую!
Неперевершено! Дякую, цілковито підтримую!!