Понеділок , 24.06.2024

Реформатор з ОДА розповів, де на Тернопільщині є нафта (ВІДЕО)

Шукали нафтові та газові пласти на Тернопільщині ще за Австро-Угорщини та Польщі. Вже активніше це робили за Радянського Союзу, в 60-их роках, а згодом продовжили за незалежності України, пояснює директор Офісу реформ при Тернопільській ОДА Віктор Литвинчук.

нафта1«В архівах обкому партії я знайшов матеріали про газ і нафту в Шумському районі, зокрема це стосується і Левицької долини. Там дійсно був газ, наскільки цей газ відповідає промисловому рівню, промисловому видобутку – я не знаю, але така інформація була», – розповів директор Офісу реформ при Тернопільській ОДА Віктор Литвинчук, передає ІНТБ.

Понад десять років тому, коли Віктор Литвинчук був заступником голови Тернопільської ОДА, провели кілька етапів розвідки нафти. Тоді на першому етапі зробили аерокосмічну зйомку, яка дала чимало надій.

«Більше 100 знімків було виконано. І ці знімки показують тектонічні розломи. А як відомо, саме в цих розломах зосереджується нафта, газ. І ці розломи ведуть до Івано-Франківської області, до Чернівецької області і від Чернівецької області аж до Румунії», – зазначив Віктор Литвинчук.

Дослідження підтвердили, в області є нафтогазоносні регіони. На другому етапі вже конкретні межі родовищ наносили на карту. А на третьому розпочали експериментальне буріння.

«Було пробурено в свій час 6 свердловин, які говорять про те, що дійсно, нафта, газ є. Є три ділянки: Кременецько-Шумська, оця ділянка, це північна частина. Є Бережансько-Козівська і є Монастирисько-Коропецька, навіть, частина Підгаєцького району. Поклади нафти і газу можуть виявитися і вздовж річки Стрипа, так вважали ті, хто займалися цим питанням», – розповів Віктор Литвинчук.

Як би зараз жила область, якби на її території розпочали видобуток нафти, можна лише уявляти. Достеменно відомо, що для визначення перспективності саме промислового видобутку експериментальні буріння потрібно було продовжувати. На заваді стала одвічна проблема браку грошей. Оскільки, каже Віктор Литвинчук, це поки що не по кишені ні державі, ні інвесторам.