Середа , 23.06.2021

У Тернополі тариф на централізоване водопостачання зросте на 24%

Тарифи на комунальні послуги продовжують зростати. 

комуналка_боргиНаціональна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 19 травня схвалила проект постанови про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для ряду підприємств України, зокрема і КП “Тернопільводоканал”.

Згідно з документом, вартість централізованого водопостачання та водовідведення зросте приблизно на 24% та для мешканців приватного сектору становитиме 10,31 грн. за метр кубічний води та стоків, а для мешканців багатоповерхових будинків – 11,14 грн. за метр кубічний води та стоків.

Нині тарифи відповідно становлять 8, 26 грн. за метр кубічний води та стоків та 8,98 грн. за метр кубічний води та стоків, повідомляє прес-служба КП “Тернопільводоканал”.

Основною причиною перегляду тарифів є зростання вартості електроенергії . Оскільки витрати на електричну енергію в структурі послуг водопостачання та водовідведення займають понад 40% , то зростання вартості електричної енергії на 21,5% або 0,36 грн. за 1 кВт./год доволі суттєво впливає на собівартість послуг підприємств. Для КП “Тернопільводоканал” дане зростання призвело до збільшення витрат на суму майже 700 тис.грн. в місяць, у рік ця сума становитиме близько 8,5 млн. грн., для яких відсутнє джерело покриття.

У зв’язку з переглядом тарифів у бік збільшення, “Тернопільводоканал” просить споживачів обов’язково подати показники лічильників та розрахуватися згідно з ними ще за старими тарифами.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*