Вівторок , 05.12.2023

На Тернопільщині виробник пінопласту добровільно сплатив штраф за забруднення повітря

Факт порушення природоохоронних норм виявили екологи з боку підприємства “Феро-Пласт”. Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції у Тернопільській області.
povitrja1У травні поточного року Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області (ДЕІ) проведено планову перевірку дотримання вимог  чинного природоохоронного законодавства ТОВ “Феро – Пласт”.

За результатами проведеної перевірки, встановлено факт порушення природоохоронних норм, а саме перевищення викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря. Зокрема, підприємством всупереч

наявному дозволу на викиди експлуатувалось 3 твердопаливні котли замість передбачених 2, а також  установка для спінення пінополістиролу. Означенні джерела викидів не були відображені у вказаному вище дозволі, що в свою чергу призвело до збільшення обсягів викидів забруднюючих речовин.

За результатами виявлених порушень інспекторами ДЕІ підприємству видано припис про усунення виявлених недоліків. Крім цього, складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст.ст.60, 48, 82-1 та ч.1 ст.78 КУпАП та винесено постанову про адміністративне стягнення. Штраф ТОВ сплачено добровільно.

Поряд з тим, в наслідок проведеної у вересні 2016 року перевірки виконання раніше винесених приписів, ДЕІ встановлено окремі покращення роботи вказаного суб’єкта господарювання.

Однак, поряд із позитивною динамікою роботи, повторно зафіксовано ряд порушень екологічних норм, за не виконання яких на даний момент проводиться нарахування збитків.