Понедельник , 23.04.2018

Екологічна небезпека у Тернополі: став смердить, бо кожного дня скидають тонни відходів (ВІДЕО)

Вода в ставі застояна, і якщо її перемішати, гноєм буде чути по всьому Тернополю, кажуть екологи.

Тернополяни навіть не підозрюють, що в Став, в якому вони купаються, зливають тонни відходів з каналізаційних стоків.

Відеодоказ цього в Ютубі оприлюднив тернополянин Руслан Олійник, пише «20 хвилин».

— В мене був шок від побаченого, — коментує тернополянин. — Хотілось би, щоб це відео побачили екологічні інспекції, які контролюють (або тільки роблять вигляд, що це роблять) стан водойм. Це витік в став так званої річки Рудки. Засмічення з того каналу настільки серйозне, що прокладки з памперсами, вже виловлюють біля «острівця закоханих». В той день відпочивали на набережній багато людей, які стали свідками того, як в озеро випливла ця купа “лайна”(декілька тонн), що жахливо смерділо. І це відбувається періодично.

— Став — це не яма з водою, в яку можна скидати все, що завгодно і скільки завгодно, — каже доктор біологічних наук, професор Василь Грубінко. — Це екосистема, і  живі організми вже не справляются з  самоочисною функцією. Мій колега став свідком, як біля села Петриків з траси вантажівка спустила в річку колекторну бочку не менше 10-15 тонн. Зараз став дуже засмічений, ще й вода застояна. Якщо перемішати воду в ставі, гноєм буде чути по всьому Тернополю.

В міській раді знають про цю проблему, і вже взялись за її вирішення.

— Щоб навести лад в Тернопільському ставі перш за все взятися за стічні води, — каже заступник мера Леонід Бицюра. — Знайшли труби, які врізані в колектори міської каналізації. Коли є надлишок, воно все скидається в став.Є декілька скидів з Дружби, в районі Надставної церкви, з вулиці Руської. Найбільше викликала в нас інтерес точка біля ресторану «Хутір» та пивзаводу коло «Циганки», де сток не включений в документацію каналізаційної мережі.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates