П’ятниця , 26.04.2024

Не пред’явив посвідчення водія – штраф 5100 гривень

Збільшити штраф у 10 разів за водіння без прав, хочуть нардепи. Крім того, депутати ВРУ пропонують збільшити до шести місяців термін тимчасового вилучення прав та термін накладення адміністративного стягнення у справах, що розглядає суд.

У Верховній Раді на розгляді перебуває проект Закону №6479 від 19.05.2017, яким передбачено збільшення штрафі у 10 разів водіям, що керують транспортним засобом без відповідних на те прав або відмовилися надати водійське посвідчення для перевірки правоохоронцям.

У Патрульній поліції Тернополя роз’яснюють, що станом на сьогодні за те, що водій керує транспортним засобом без водійського посвідчення законодавством передбачений штраф – 425 грн.

– Згідно Статті 126 “Кодекс України про адміністративні правопорушення”, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або 425 грн, – коментують у Патрульній поліції Тернополя. – Однак, керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передала керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом чи керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або 510 грн.

Крім того, творці законопроекту нардепи Мустафа-Масі Найєм та Андрій Тетерук пропонують збільшити до шести місяців термін тимчасового вилучення посвідчення водія і терміни накладення адміністративного стягнення у справах, які розглядаються судами. 

– Такі заходи необхідні у зв’язку з тим, на сьогодні в Україні кожен десятий правопорушник у адміністративних справах щодо керування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння у 2016 році не був підданий покаранню лише через затягування строків розгляду справи в суді або застосування судами малозначності та передачі на поруки, як підстав для звільнення від адміністративної відповідальності, – обґрунтовують творці законопроекту в роз’яснювальній записці до зазначеного закону.

На їхню думку, прийняття закону фактично унеможливлюється застосування вищевказаних підстав для звільнення від адміністративної відповідальності, а також збільшується строк накладення адміністративного стягнення вдвічі, пише “20 хвилин”.