субота , 16.02.2019

Антон Білик: Наші поля не соромно показати і Прем’єр-міністру (ФОТО)

Вчора, 20 липня, перебуваючи з робочою поїздкою у Тернопільській області Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ознайомився з господарською діяльністю ПАП «Іванівське».

Білик Гройсман БарнаЗокрема Глава Уряду побував на полі й особисто випробував техніку, яка розпочала збір врожаю ріпаку.

Володимир Гройсман підкреслив, що 30 років тому саме з Тернопільщини розпочався Всеукраїнський фермерський рух, а сьогодні уряд працює над тим, щоб створити якісну програму підтримки українського фермера.

За його словами, уже найближчими тижнями Кабінет міністрів має вийти на фіналізацію рішення: у проекті бюджету на 2018 рік Уряд запропонує Парламенту виділити 1 млрд грн на підтримку невеликих фермерських господарств для того, щоб на селі було не тільки вирощування, а й переробка продукту, створювалися робочі місця.

«Аграрії сьогодні формують майже 17% ВВП країни. Завдяки застосуванню новітніх технологій та правильному господарюванню на українській землі є можливість отримати рекордні врожаї належної якості. Ми входимо в десятку кращих експортерів світу соняшникової олії, кукурудзи, пшениці. Це означає тільки те, що ми маємо інвестувати в розвиток українського фермерства на селі. І коли хтось говорить, що село це тільки поле, це – неправда. Село – це, в першу чергу, люди і наші аграрні можливості. Тому наше завдання – підтримувати невеликі села, які мають стати основою нашої економіки. Адже ми зацікавлені в тому, щоб стверджувати аграрний потенціал в середині країни та у світі..

Як у свою чергу підкреслив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, аграріям Тернопільщини створюються максимально сприятливі умови для роботи, особливо в період жнивної кампанії.

«Минулоріч Тернопільщина увійшла в десятку кращих областей України за динамікою зростання у кількох напрямах. Зокрема, за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства ми посідали 8 місце. З боку обласної адміністрації ми зробимо все можливо, щоб цей показник тільки покращувався. Ми пишаємося, що у нашому краї є відповідальні підприємці, які уміло обробляють землю та виробляють якісну продукцію», – зазначив Степан Барна.

За словами господаря підприємства Антона Білика, цього року дуже хороші врожаї пшениці, ріпаку, цукрового буряка.

«Наші поля не соромно показати і Прем’єр-міністру. Ми зараз збираємо 51 центнер гороху, 48-49 центнерів ріпаку і готуємося до збирання пшениці. Пшениця зараз дозріває приблизно на 90-95 центнерів на 1200 га. Обробляємо 4 500 га землі. І робимо це добре та якісно. Працюємо також механічним способом. У нас є хороша техніка, яка працює на полях. Поля у нас чисті, бо вже обробляються роками і тому бур’янів немає», – зазначив аграрій.

Нагадаємо, за підсумками 2016 року з Державного бюджету аграріям Тернопільської області відшкодовано відсотків за користування кредитами комерційних банків на суму 17,2 млн грн.

Гройсман Тернопільщина комбайн

Гройсман Тернопільщина буряк

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates