Вівторок , 26.01.2021

В Україні хочуть ввести обов’язкову перевірку на алкоголь для всіх водіїв

Підвищення штрафів та інших норм відповідальності для водіїв за керування транспортом під дією алкоголю фактично не змінило загальну картину на дорогах. Зараз нардепи хочуть створити на дорогах «пункти тверезості».

Згідно інформації з пояснювальної записки до законопроекту №6679 «Про внесення змін до деяких законів щодо перевірки водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння», з початку року до червня 2017-го поліцією було складено 46 270 протоколів по 130 статті Адмінкодексу. Причина такої значної кількості зафіксованих (і, цілком ймовірно, ще більшої хвилі непомічених правоохоронцями) порушень – відсутність у патрульних права зупиняти автомобілі для перевірки.

Для підвищення контролю над водіями, які зловживають алкоголем за кермом, автори документа №6679 пропонують створити «пункти тверезості». Це будуть місця на дорогах, в яких буде проводитися контроль всіх водіїв, що проїжджають по цій ділянці. У випадку, якщо потік транспорту виявиться занадто великим і перевірка на тверезість почне створювати пробки, зупиняти автомобілі будуть вибірково: наприклад, один із п’яти і так далі. Місця тотальних перевірок на алкоголь будуть визначатися нацполіцією, але вже зараз відомо: «задувати» не стануть на стаціонарних постах, а у випадкових місцях. Періодичність таких перевірок — не частіше разу на тиждень, але і не менше одного разу на місяць. «Пункти тверезості» зможуть розміщуватися як в містах, так і на дорогах загального користування.

Фото: так виглядає “пункт тверезості” в Естонії

До наявних 9 пунктів, що регламентують право на зупинку транспортного засобу поліцейським, нардепи пропонують додати ще один: «проведення перевірки на стан сп’яніння в місцях проведення такої перевірки». Тобто, «ловити» водіїв просто так, окремими патрулями в будь-якому місці дана норма не дозволяє: зупинка легальна лише на «пунктах тверезості».

Не до кінця узгодженим залишається момент із використанням «спеціального тимчасового дорожнього знака, що позначає місце проведення перевірки на стан сп’яніння». Питання в тому, що вид такого знака в законопроекті не описаний, а оскільки Правила дорожнього руху знаходяться в компетенції Кабміну, то розробляти постанову про внесення змін до ПДР, які визначатимуть вигляд нового знака, доведеться теж уряду. Для водіїв такий знак буде означати наступне: в зоні його дії, на вимогу поліцейського, слід зупинитися і пройти перевірку на предмет сп’яніння. Більше того: передчасна зупинка, розворот або інші подібні дії водія, який бачив або навіть міг бачити такий знак, з метою уникнути перевірки, є додатковою підставою для проведення огляду на предмет наявності алкоголю в крові.

Запропоновано змінити існуючу сітку штрафів, а також строків позбавлення водійських прав. Максимальна допустима доза алкоголю на рівні 0,2 проміле при цьому залишається без змін.

Якщо законопроект №6679 отримає статус закону, штрафи будуть такими:
Рівень алкоголю в крові від 0,2 до 0,5 проміле – штраф 10 200 грн;
Від 0,5 до 1,0 проміле – штраф 10 200 грн і позбавлення водійських прав на 1 рік;
Від 1,0 до 2,0 проміле – штраф 20 400 грн і позбавлення водійських прав на 3 роки;
Більше 2,0 проміле – штраф 40 800 грн і позбавлення «прав» на 3 роки;
Відмова від проведення «тесту на тверезість» на місці зупинки ТЗ – штраф 40 800 грн і позбавлення «прав» на 3 роки;
Повторне порушення перерахованих вище пунктів протягом року – штраф 40 800 грн і позбавлення «прав» на 3 роки, з оплатним вилученням автомобіля.

Тест на наявність алкоголю в організмі водія запропоновано обов’язково проводити на місці зупинки ТЗ патрульними за допомогою технічних спецзасобів. При перевірці повинні бути присутніми два свідки. Відмова водія пройти перевірку на місці стане фактом порушення, за яке «світить» максимальна санкція – штраф 40 800 грн плюс позбавлення водійських прав на 3 роки. Перевірки у спеціальних медустановах пропонують проводити тільки у разі необхідності уточнення результатів, у випадку незгоди водія з результатами тесту та при підозрі на вживання водієм наркотичних або подібних засобів.

В даний час документ №6679 має статус «Зареєстрований у Верховній Раді» і переданий на розгляд у профільні комітети. Винесення на голосування цього проекту закону зможе відбутися не раніше вересня поточного року, коли почнеться наступна сесія Верховної Ради, пише “auto.ria”.

One comment

  1. Ну і бред…!!!Надіюсь воно не пройде..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*