Четвер , 21.01.2021

Яким повинен бути набір автомобіліста: корисні поради від тернопільських водіїв

Аптечка, вогнегасник і знак аварійної зупинки – це те, що повинно бути у водія обов’язково. Решта – за його побажанням. Тож кожен водій вирішує сам, що йому брати в дорогу, а що ні.

– У мене в багажнику є все необхідне, що може знадобитися у дорозі, – каже водій Михайло Гурик (37 р). – Завжди вожу з собою домкрат, запаску, аптечку, набір ключів та розхідні матеріали – масло і тосол.

У наш час, коли сервісні послуги досить розвинені, можна просто взяти в дорогу гаманець із грішми і у випадку найменшої неполадки викликати евакуатор або мобільний шиномонтаж, щоб замінили колесо просто в дорозі. Проте дозволити собі таку розкіш можуть далеко не всі автомобілісти, та й не завжди доречно це, коли, скажімо, колесо можна самостійно поміняти за 15 хвилин. Тож простіше все ж таки покласти у багажник найнеобхідніше, аби найменша дрібниця не перетворила поїздку на суцільний жах.

Аптечка, вогнегасник і знак аварійної зупинки – це перші три речі, які повинні бути у багажнику водія. У пункті 31.4.7 Правил дорожнього руху зазначено, що експлуатація транспортних засобів заборонена у випадку відсутності цих трьох автомобільних аксесуарів.
Раніше за порушення цієї заборони водіям загрожувало покарання у вигляді штрафу. У 2008 році за порушення більшості пунктів правил дорожнього руху розміри штрафів збільшили у десятки разів. А от за відсутність аптечки, вогнегасника і знака аварійної зупинки покарання пом’якшили – замість штрафу тепер передбачене лише попередження.
Відтак даішники впродовж останніх кількох років під час зупинки водія майже ніколи не цікавляться наявністю у машині аптечки чи вогнегасника.

З аптечкою та вогнегасником усе нібито зрозуміло. Це речі, якими краще ніколи не користуватися, але вони необхідні у дорозі. А от, схоже, не всі водії розуміють, навіщо знак аварійної зупинки. Його виставляють на дорозі у випадку ДТП чи якоїсь неполадки. Наприклад, через поганий стан доріг поширена в останні роки ситуація – пробили колесо чи погнули диск на ямі.
Якщо це трапилося у темну пору доби, увімкненої аварійки в таких випадках недостатньо.

Потрібно ще позаду авто встановити знак аварійної зупинки. Згідно з Правилами дорожнього руху, знак аварійної зупинки встановлюють на відстані 20 м від транспортного засобу, якщо вимушена зупинка сталася у межах населеного пункту. Якщо за межами населеного пункту – тоді на відстані 40 м.

Слід розуміти, що в темну пору доби водій може вчасно не помітити перешкоду на проїжджій частині. Тоді у випадку зіткнення доведеться думати не про штраф, а про ремонт автомобілів та відповідальність за спричинення дорожньо-транспортної пригоди.

– Звернув увагу, що багато водіїв вирушають у дорогу, не маючи у своєму багажнику тих речей, які необхідні на випадок якоїсь екстреної ситуації, – розповідає тернополянин Роман Матвійків. – Недавно, наприклад, бачив, як пізно ввечері водій зупинився на проїзжій частині. Міняє колесо. Знака аварійної зупинки не має. Тож кинув позаду машини якусь гілляку, щоб хтось, бува, не на’їхав на нього. Добре, що хоч так, однак гілляка – це не те. Знак аварійної зупинки у темну пору доби має світловідбивну функцію. Тому його видно здалеку. А деякі водії, якщо й мають у багажнику знак аварійної зупинки, не знають, як правильно його розміщувати.
Встановлюють за три метри від автомобіля.

Про аптечку, вогнегасник і знак аварійної зупинки йдеться у правилах дорожнього руху. Решта – за побажанням водіям. Тож кожен водій вирішує сам, що йому брати в дорогу, а що ні.

Пробите колесо чи зігнутий диск – типова проблема. Щоб така дрібниця не завдала надмірних клопотів, потрібно мати у багажнику домкрат, запаску і балонний ключ. Також незайвий компресор для накачування коліс або ножний чи ручний насос.
Інструменти зараз мало хто возить у багажнику. Утім, набір ключів не завадить, якщо водій може самостійно усунути незначні неполадки. Можна з собою також прихопити в дорогу запасні лампочки.

– Колись у мене в дорозі перегоріла лампочка, а на найближчій АЗС не було такої, – розповідає водій Микола Грещук. – Тож тепер завжди беру в дорогу запасні лампочки ближнього світла. Щоправда, багато сучасних автомобілів сконструйовані таким чином, що ледь не півмашини треба розбирати, щоб замінити лампочку. Тому заміна можлива тільки на станціях техобслуговування.

Також у багажнику корисним може стати ліхтарик на випадок якоїсь нічної неполадки та світловідбивний жилет. Щоб не забруднитися під час ремонту, корисними будуть рукавиці. Якщо їх немає, тоді можуть знадобитися вологі серветки чи вода. Місця у багажнику усе це багато не займає.  Взимку у багажнику необхідною річчю стає лопата. Адже впродовж кількох останніх років зими у нас із сюрпризами, а дорогу розчищають не завжди вчасно.

Джерело: “20 хвилин”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*