П’ятниця , 23.02.2024

ТОП-10 найнебезпечніших міфів про ремені безпеки

Без використання паска безпеки ДТП на швидкості 90 км за годину прирівнюється до падіння із 11 поверху.

Ефективність ременя безпеки на передніх сидіннях 50%. Загалом близько 70% врятованих життів в критичних ДТП забезпечують саме ремені безпеки.

Використання ременя безпеки для багатьох автолюбителів досі залишається справою невирішеною, так як серед автомобілістів все ще даються взнаки міфи про ремені безпеки.

Дізнайтеся 10 найнебезпечніших міфів про ремені безпеки.

Міф №1. Ремінь в разі аварії заважає швидко вибратися з автомобіля, наприклад, палаючого або потопаючого
Навряд чи варто всерйоз розглядати такий вид ДТП, як максимально можливий. Але в ременях старої конструкції дійсно можна було заплутатися, сучасні ж інерційні ремені забираються одним клацанням.

Міф №2. На невеликій швидкості можна не пристібатися
Так, при зіткненні на 30 км/год ви не загинете, але отримаєте серйозні травми. А якщо і зустрічний автомобіль їхав на тій же швидкості? При лобовому зіткненні вже на швидкості в 50 км/год вага людини зростає до трьох тонн. Так що не пристебнутий водій розіб’є головою лобове скло і в дев’яти випадках з десяти загине.

Міф №3. Пристебнутий дорослий може тримати дитину на руках
Навіть при зіткненні на швидкості в 30 км/год малюк вагою в 7 кілограмів гарантовано вислизне з рук дорослого, тому що на дитину буде діяти сила в 135 кілограм. Утримати таку масу неможливо.

Міф №4. При їзді на невеликі відстані ремені не потрібні
Все та ж статистика говорить, що в 75% випадків смерть водія на дорозі настає в межах 40 кілометрів від його будинку. Навіть поїздка на сусідню вулицю пов’язана з ризиком ДТП. Бували випадки, коли люди потрапляли в аварію, проїхавши всього 10 метрів.

Міф №5. Пасажирам на задньому сидінні автомобіля можна не пристібатися
Це небезпечно не тільки для необачного пасажира. Пристебнутого водія може вбити навіть непристебнута дитина, що вилетіла з заднього сидіння.

Міф №6. Найбезпечніше місце в машині – за водієм
Хтось вважає, що сидячи за водієм, можна і не пристібатися. Статистика аварій, дійсно, підтверджує – найкращим є середнє місце ззаду: воно на 16% безпечніше за будь-які інші місця в машині. З однією приміткою: якщо пасажир пристебнутий. Інакше шанси вилетіти через лобове скло при фронтальному ударі у нього максимальні.

Міф №7. При аварії краще бути викинутим з автомобіля
У водія і пасажира, що вилетів з автомобіля, є шанс на збереження життя – один зі 100. Найбільша небезпека в аварії – це удар об елементи салону. Якщо пасажири будуть не пристебнутими, то вони ризикують втратити свідомість або отримати травму, не сумісну з життям. І тоді вже не має значення, з якого боку салону вони опинилися.

Міф №8. Якщо в машині є подушки безпеки, то пристібатися не потрібно
Цей міф насаджений самими автовиробниками, які в 60-х і 70-х роках рекламували подушки як потенційну заміну ременів. У разі аварії подушка безпеки починає розгортання, щоб “прийняти” на себе людину. Проблема в тому, що людина рухається назустріч подушці, але вона робить це ще швидше – зі швидкістю 300 км/год. Ремінь безпеки не дає водієві “зустрітися” з подушкою занадто швидко. До того ж, подушка розробляється саме для роботи разом з ременем, тому і вважається “допоміжним” засобом. Вона повинна прийняти тіло і голову, коли повністю розкрилася і вже почала здуватися. Людина своїм тілом видавлює з неї повітря через тильні отвори і тим самим не відбувається удару об неї.

Міф №9. Ремінь безпеки може в разі аварії травмувати людину
Ремінь дійсно може стати причиною травми, але тільки одного типу. Йдеться про пошкодження шийної частини хребта, адже в ході різкого гальмування тіло за інерцією продовжує рухатися вперед. Ще він може викликати опік або, наприклад, зламати ключицю, якщо неправильно відрегульований, що нерідко трапляється, коли дітей пристібають ременем безпеки, розрахованим на дорослого. Однак у порівнянні з тими травмами, від яких він вбереже, такі наслідки використання ременів безпеки не заслуговують згадки.

Міф №10. Ремені безпеки незручні
Це те саме, що стверджувати, ніби їсти руками зручніше, тому що потім не потрібно мити ложку. Насправді звичку пристібатися в автомобілі треба виховувати ще з дитинства. В такому випадку у не пристебнутої людини з’являється почуття психологічного дискомфорту від відсутності ременя.

Джерело: mors.in.ua