Вівторок , 19.10.2021

Трамп закликає G7 забути про анексію Криму задля “неминучої” дружби з Росією

Державний секретар США Майк Помео вважає можливим відновлення формату “Великої вісімки” за участю Росії без обов’язкового повернення РФ Криму до складу України.

Про це йдеться в повідомленні американського інформагентства Associated Press.

“У той час, як США і Росія завершують планування саміту, держсекретар Майк Помпео заявив, що президент Дональд Трамп розглядає повернення Москви в міжнародне співтовариство як неминуче й “компромісне”, що може дозволити їй повернутися до клубу (нинішньої – ред.) “Великої сімки” індустріально розвинених демократії без повернення Криму в Україну”, – зазначається в публікації.

Помпео зробив цю заяву у середу під час слухань у Комітеті з питань асигнувань американського Сенату як раз у той час, як у Москві проходила зустріч радника з питань нацбезпеки Білого дому Джона Болтона з президентом РФ Путіним.

Як пояснив держсекретар США, він бачить можливість відновлення формату G8 як один із компромісів, який можна запропонувати Росії.

Але водночас він наголосив, що Сполучені Штати продовжать вважати неприйнятною спробу Росії анексувати Крим у 2014 році, що стало причиною її виключення з G8.

“Президент глибоко переконаний, що участь Росії у важливих геостратегічних переговорах неминуча”, – зауважив Помпео у відповідь на запитання про заяви Трампа щодо відновлення формату G8.

Водночас Помпео підкреслив, що нинішні відносини США з Росією залишаються на низькому рівні й повторив твердження, що адміністрація Трампа є більш жорсткою по відношенню до РФ, ніж багато попередніх адміністрацій Білого дому.

Джерело: “Експрес”

Leave a Reply

Your email address will not be published.