Неділя , 28.02.2021

Фермерська авіація атакує селян Тернопільщини – 179 людей заявили про отруєння

У селі Іване-Пусте Борщівського району про отруєння заявили 179 людей. Серед них 56 дітей. 

20 вересня  о 15:18 до Борщівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області надійшло повідомлення про випадок масового отруєння жителів села Іване-Пусте.

За даними лабораторного центру кількість постраждалих на цю ж годину була 179 осіб, 56 – з яких діти. Жодного постраждалого до лікарні не було госпіталізовано.

На даний момент хворі перебувають на амбулаторному лікуванні. Жодного постраждалого на лікуванні у лікувальних закладах на стаціонарному лікуванні немає.

За даним повідомленням на місце події оперативно виїхала група спеціалістів з Головного управління. Уже на місці спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки та Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, та спеціалісти районного управління встановили, що люди які звернулись за меддопомогою пов’язують погіршення стану здоров’я з обробкою полів поблизу їх села авіаційним методом.

При здійсненні вказаних обробок виявлено ряд порушень, зокрема, встановлено, що керівництво ТзОв «Агрополіс» порушило процедуру повідомлення органів місцевого самоврядування та населення.

Сільського голову про обробку полів не було попереджено напередоні перед її здійсненям. Відтак, не були повідомлені завчасно і місцеві жителі. Згідно законодавства, керівництво агрофірми повинно було повідомити жителів села не пізніше як за 2 дні до проведення авіаційного окроплення.

На відео, яке представили місцеві жителі, видно, що не були дотриманні санітарно-захисні зони при проведення цієї обробки, видно, що літак розвертався над житловими будинками.

Препарат «Ураган-форте», який зазначений у повідомленні зареєстрований, дозволений до використання на території України.

Спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області відібрали взірці ґрунту та рослин для дослідження на залишкову кількість пестициду, яким здійснювалась авіаційна обробка зазначеного у повідомленні.

Відбір проб здійснювавася в межах санітарно-захисної зони (тобто на відстанні ближче одного кілометра до житлових територій).

Результати досліджень, які на даний момент проводить Фітосанітарна лабораторія, будуть відомі за 24 години.

Також, вчора фахівці служби прийняли участь у засідання комісії з питань техногенно- екологічної безпеки при Борщівській РДА на якому заслухано дане питання, з прийняттям відповідного рішення.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведе позапланову перевірку даного господарства, яким здійснювалась обробка на предмет дотримання вимог діючого законодавства за фактом масового отруєння мешканців села Іване-Пусте.

Дана інформація також направлена до керівництва ГУ Національної поліції в Тернопільській області.

Дане питання знаходиться під особистим контролем начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василя Хомінця.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*