Неділя , 23.02.2020

“Я, звичайно, повний профан в економіці”: у мережу злили скандальну розмову Гончарука (ВІДЕО)

Це, швидше за все, перша з більш ніж 10 частин розмови.

Олексій ГОНЧАРУК

У мережі опублікували записи розмови людей, чиї голоси надзвичайно схожі на голоси прем’єра Олексія Гончарука, заступника голови Нацбанку Катерини Рожкової та міністра фінансів Оксани Маркарової.

Під час розмови сторони обговорюють курс долара в Україні та економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським, пише “Дзеркало тижня”. Джерела видання припускають, що це перша з 14 частин запису.

“Історія як Олексій Гончарук, Оксана Маркарова, Яків Смолій, Катерина Рожкова, Юлія Ковалів збиралися на нараду до “тупого президента” Зеленського”, – підписали ролик з записами.

На записі чути, як глава Кабміну Олексій Гончарук говорить про те, що він погано розбирається в економіці. При цьому він очолює орган виконавчої влади, який, зокрема, займається економічною політикою та керує об’єктами державної власності/

Джерело DT.UA з керівництва “Слуги народу” повідомило про те, що сьогодні о 19:00 заплановані збори фракції для так званого неформального звіту. За його словами, цей ролик злили спеціально перед засіданням, щоб були підстави оголосити недовіру чинному уряду. Співрозмовник зазначив, що подібні ролики з’являтимуться в мережі й надалі.

Однак, у ст. 14 Конституції України йдеться про те, що Верховна Рада не може розглядати питання про відповідальність Кабміну протягом року після затвердження Програми діяльності Кабінету міністрів.

Як зазначила редакторка відділу економіки DT.UA Юлія Самаєва, слухати цю розмову відверто соромно. Не тому, що розмова записана таємно, а тому, що рівень цієї бесіди ніяк не відповідає нараді прем’єра, міністра фінансів та заступника голови НБУ.

Крім зневажливого ставлення співрозмовників до президента, яке межує з хамством, у розмові треба відзначити низку важливих меседжів.

По-перше, імовірно прем’єр визнає дефіцитність Держбюджету і можливе зростання його дефіциту вдвічі вже в цьому році.

По-друге, важливі побоювання, що операції на ринку держоблігацій, які активізувалися в минулому році, будуть визнані спекулятивною схемою, на чолі якої (читай – головний скупник) чи то міністр фінансів Маркарова з Ротшильдами, чи Петро Порошенко. Значить на ажіотажних продажах ОВДП дійсно непогано заробляють не випадкові, а близькі до інсайдерської інформації люди.

По-третє, пригнічує розуміння економічних процесів прем’єром, куди більш примітивне, ніж у президента. Зеленський сформулював Гончаруку грамотне питання, умовно, чому при зміцненні гривні та припливі ОВДП, економіка України тільки втрачає? І прем’єр-міністр країни не знає, що відповісти президенту.

Такі фахівці як Маркарова і Рожкова легко переконають некомпетентного прем’єра в чому завгодно. Вони настільки впевнені в собі й у повному нерозумінні ситуації прем’єром, що йдучи на цю розмову навіть аргументами або версія не запаслися.

Читайте також:
Трохи дешевше: у Тернополі провели перерахунок тарифі на опалення

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*