Неділя , 19.05.2024

У Тернополі чоловік продавав автомобіль, а втратив 30 тисяч

Зловмисники щодня придумують нові способи заволодіння чужими грішми. Вони створюють недостовірні посилання з метою отримання інформації про банківські рахунки.

Як тільки людина заповнює дані, з її електронного гаманця зникають кошти, які аферисти знімають без труднощів.

Заявник розповів, що розмістив на сайті-оголошень публікацію про продаж іномарки. До нього зателефонував невідомий та запевнив чоловіка про намір придбати автомобіль. Аферист надіслав чоловікові фішингове посилання, за допомогою якого отримав конфіденційну інформацію власника карткового рахунку. Потерпілий зрозумів, що його ошукали. Адже отримав сповіщення про списання з електронного гаманця грошей в сумі 30 000 гривень.

Відомості про подію слідчі відділення поліції № 1 (м. Тернопіль) внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування, інформує відділ комунікації поліції Тернопільської області.

Такий вид шахрайства називається фішингова атака – це спроба отримати особисту інформацію через Інтернет оманливим шляхом. Зазвичай вона здійснюються через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які користувач відвідує. Наприклад, на електронну пошту може прийти лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку.

Зловмисники в посиланні просять вказати такі дані:
•    Імена користувача та паролі;
•    Номери соціального страхування;
•    Номери банківських рахунків;
•    PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери);
•    Номери кредитних карток;
•    Дівоче прізвище матері;
•    День народження.

Не варто відкривати посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані. Саме таким чином на спеціально створених сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.

Читайте також:
У Тернополі п’яний водій помінявся місцями з пасажиром, але таки отримав 17000 грн штрафу