Понеділок , 22.07.2024

Громади Тернопільщини запрошують до участі в програмі з розвитку волонтерства

Близько 150 представників територіальних громад України взяли участь у відкритій зустрічі щодо запуску нової ініціативи від «U-LEAD з Європою» «Кроки для спеціалістів.

Взаємодія ОМС та волонтерських об’єднань». Про це інформують в регіональному офісі U-LEAD у Рівненській області.

Експертка з волонтерських програм «U-LEAD з Європою» Олена Вузька зазначила, що волонтерський рух важливий для територіальних громад, оскільки дозволяє вирішувати низку потреб її жителів. 

«Це чудовий інструмент для посилення згуртованості та стійкості територіальної громади, особливо, враховуючи сучасні виклики. Завдяки волонтерству громада може залучати й додаткові ресурси для свого розвитку, що актуально під час воєнного стану», – додала експертка.

Як наголосив радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу U-LEAD у Рівненській області Михайло Шелеп, ключове завдання навчальної програми – посилити взаємодію між органами місцевого самоврядування та волонтерами.

За його словами, учасниками нової програми можуть стати команди територіальних громад з чисельністю населення до 50 тис. осіб. Команда повинна складатися із 3-ох осіб – посадової особи ОМС, яка відповідає за комунікацію з волонтерами, працівника комунального закладу чи установи, волонтера чи представника громадського сектору.

 «Важливо, щоб до участі в навчальній програмі подавались команди, які складаються з трьох зазначених категорій осіб. Це стане першим кроком для покращення взаємодії ОМС та волонтерських середовищ на місцях. І це також буде впливати на оцінку самої заявки та підвищить шанси команди на запрошення до програми», – пояснив Михайло Шелеп. 

Експерти повідомили, що навчальна програма триватиме шість тижнів, її старт запланований на кінець травня. Учасники працюватимуть в онлайн-форматі та відвідають семінари, інформаційні сесії, тренінги та практикуми.

Яка мета навчальної програми?

 • розкрити суть явища волонтерства та його цінність для розвитку громади
 • роз’яснити повноваження органів місцевого самоврядування в сфері волонтерської діяльності
 • показати рівні взаємодії ОМС та волонтерських об’єднань
 • опрацювати навички коректного застосування інструментів та форм взаємодії в різних ситуаціях
 • розкрити переваги партнерської взаємодії ОМС та волонтерів

Що зможуть учасники програми?

 • проаналізувати рівень відносин влади та волонтерів у своїх громадах
 • краще зрозуміти потреби місцевих волонтерських об’єднань
 • дізнатися про практичні аспекти застосування інструментів взаємодії ОМС та волонтерів 
 • покращити навички з планування, комунікації, мотивації та лідерства 
 • напрацювати кроки для побудови партнерської взаємодії ОМС та волонтерів 

Як взяти участь?

 • Для участі у відборі на навчальну ініціативу необхідно заповнити заявку на сайті U-LEAD та до 18:00 16 травня 2023 року надіслати її на електронну адресу: regops.u-lead@giz.de, в темі повідомлення вказавши «Волонтерство_Назва громади_Область».

Читайте також:
Мінкульт створив комісію з перевірки Почаївської лаври