Дриль є основним електроінструментом у кожній ремонтній компанії чи будинку.
За допомогою дриля ми можемо свердлити отвори, змішувати фарби та розчини, шліфувати, полірувати, чистити або використовувати його для швидкого закручування болтів і шурупів.
Який дриль вибрати?
На ринку є десятки різних типів і марок дрилів. У мережі магазинів “АЛЛО” можна придбати дрилі хорошої якості та за доступною ціною від вітчизняного виробника – компанії “Дніпро-М”. У каталозі https://allo.ua/ua/dreli/proizvoditel-dniprom/ представлено широкий вибір цього інструменту. На початку варто додати, що дрилі поділяються на:
1. ударні,
2. безударні,
3. кутові,
4. дрилі для спеціальних завдань.
У кожній із цих груп можна знайти дриль як для професіонала, так і для любителя.
Безударні дрилі
Безударні дрилі призначені в основному для аматорського використання, тому що вони зношуються набагато швидше професійних. Їх перевагою також є менша ціна. Вони дуже легкі, тому ідеально підходять для легкої домашньої роботи.
Ударні дрилі
Ударні дрилі призначені для значно більш важких робіт. Вони оснащені молотком, який здійснює ковзаючі рухи, завдяки чому свердло додатково ритмічно вдаряє об матеріал, який ми обробляємо. Це дозволяє створювати отвори у твердих матеріалах, головним чином у будівельних матеріалах, таких як цегла, бетон, камінь або керамічна плитка.
Ударні дрилі можна розділити на аматорські та професійні. На ці аматорські дрилі варто дивитися як на безударні дрилі з розширеною функціональністю, що дозволяють час від часу свердлити більш тверді матеріали.
Також варто звернути увагу на вид удару. Розрізняють механічний і пневматичний вплив. Механічні вимагають використання м’язової сили для притискання свердла до матеріалу, що обробляється. Однак пневматичні молотки не вимагають додаткового зусилля, оскільки свердло автоматично тисне на поверхню свердління.
Придбання дрилі з електропневматичним ударним механізмом буде доцільним, якщо ми плануємо свердлити велику кількість отворів у бетоні, наприклад, при самостійному монтажі підвісної стелі, укладанні вагонки на бетонні стіни, особливо в багатоквартирних будинках.
Основні функції, які слід враховувати при виборі дриля
У стандартній комплектації більшості дрилів є електронний регулятор швидкості та перемикач ліворуч-праворуч. Завдяки цим функціям ми можемо регулювати швидкість відповідно до типу матеріалу, що свердлиться, і використовуваних аксесуарів, а також загвинчувати та видаляти болти та шурупи.
Дрилі більшої потужності можуть мати вбудовану механічну коробку передач, що забезпечує два діапазони швидкостей. Перевагою цього рішення є більший крутний момент на першій передачі, а отже, можливість більшого навантаження при свердлінні отворів великого діаметру та замішуванні густих розчинів.Дедалі популярнішою групою дрилів стає акумуляторне обладнання, яке не потребує підключення кабелю до електромережі. Сучасні літій-іонні акумулятори роблять ці пристрої такими ж потужними, як і мережеві.
Як правило, потужності двигуна дрилі 500-600 Вт достатньо для виконання всіх домашніх справ. Дрилі потужністю понад 650 Вт найчастіше мають двошвидкісні редуктори, і їх варто купувати, якщо планується використовувати їх для більш важких робіт.