Програма “Національний кешбек”: українцям виплатили 1,5 мільярда гривень

Українці вже отримали 1,5 мільярда гривень за програмою “Національний кешбек”.

національний кешбек

Ці кошти, нараховані за покупки товарів вітчизняного виробництва, можна витратити до кінця поточного року. Зокрема, понад 5 мільйонів осіб вже зареєструвалися для отримання кешбеку. У програмі беруть участь 1760 українських виробників. Подробиці зібрав Центр громадського моніторингу та контролю.

384 мільйони гривень виплачено у лютому

В лютому понад 3 мільйони українців отримали компенсації в рамках програми “Національний кешбек”. Загальна сума виплат за місяць склала 384 мільйони гривень за покупки українських товарів. З вересня 2024 року держава вже перерахувала понад 1,5 мільярда гривень. Ці кошти отримали учасники програми, які накопичили більше 2 гривень кешбеку і активували свої картки через застосунок Дія.

“Лютневі виплати майже рівні сумі, яку було виплачено за три попередні місяці: вересень, жовтень і листопад разом. Програма позитивно впливає на зміну споживацької поведінки на користь українських товарів, що видно зі збільшення попиту на них. Одночасно зростає кількість товарів, на які доступний кешбек — це вже 373 тисячі позицій від 1760 виробників”, — зазначила Юлія Свириденко, Перший віце-прем’єр-міністр України.

Як буде далі з кешбеком?

В уряді очікують, що програма “Національний кешбек” продовжиться і після 2025 року. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що це важливий інструмент підтримки громадян та розвитку вітчизняних виробників. “Кешбек допомагає запускати економічне зростання для українського бізнесу, працюючи в комплексі з іншими програмами, такими як “Доступні кредити 5-7-9%” та компенсації на покупку сільськогосподарської техніки. Це стратегічна ініціатива, яка триватиме й у наступні роки”, — підкреслив Шмигаль.

На даний момент українці оформили вже понад 5 мільйонів карток для участі в програмі.

Підсумки програми “Зимова єПідтримка”

У березні Міністерство цифрової трансформації відзвітувало про успіхи програми “Зимова єПідтримка”. Її учасниками стали понад 14,4 мільйона українців, які подали заявки на тисячу гривень державної допомоги. “У перший день подачі заявок ми отримали 2,5 мільйона запитів, а протягом трьох місяців — 12 мільйонів”, — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій та цифрової трансформації.

Згідно з даними, найбільше коштів українці витратили на:
• Комунальні послуги — 4,9 млрд грн (57% усіх витрат),
• Телекомунікаційні послуги, зокрема мобільний зв’язок — 1,9 млрд грн,
• Харчування в закладах — 443 млн грн,
• Ліки — 237 млн грн,
• Комп’ютерні та інформаційні послуги — 234 млн грн,
• Благодійність, зокрема донати на ЗСУ — 202 млн грн,
• Книги та інша друкована продукція — 178 млн грн,
• Транспортні послуги (залізничні та автобусні перевезення) — 120 млн грн,
• Театри та кінотеатри — 80 млн грн,
• Поштові послуги — 61 млн грн.

Виплати продовжуються і триватимуть до кінця 2025 року.

Читайте також:
У Тернополі триває благодійна акція «Підтримай ЗСУ – Посади іменне дерево»