Понтифік Франциск, перший в історії глава Римо-католицької церкви з Латинської Америки, відійшов у вічність у віці 88 років.
Про його смерть повідомили у Ватикані в понеділок під час офіційного відеозвернення, передає агенція Reuters.
Франциск, який очолював церкву протягом 12 років, мав численні проблеми зі здоров’ям. У заяві Ватикану йдеться: «Сьогодні о 7:35 ранку єпископ Риму Франциск повернувся до Дому Отця».
Кардинал Кевін Фаррел у прямому ефірі Ватиканського телеканалу сказав: «Дорогі брати й сестри, з глибоким сумом змушений повідомити про кончину нашого Святішого Отця Франциска».
Обраний Папою 13 березня 2013 року, Хорхе Маріо Бергольо взяв ім’я Франциск, чим здивував багатьох експертів і вірян.
Папа Франциск неодноразово висловлювався на складні й суперечливі теми, зокрема — про війну в Україні. У березні 2024 року він закликав Київ проявити “мужність білого прапора” та відкритися до мирного діалогу. У квітні Франциск виступив із закликом до миру в усьому світі, зазначивши, що перемовини краще, ніж затяжне насильство. А в серпні він розкритикував українське рішення про заборону діяльності Російської православної церкви на території країни.
Довідково:
Франциск очолював Ватикан із 2013 року та протягом останніх років потерпав від серйозних хронічних хвороб. Ще раніше він визнавав, що готовий залишити понтифікат, якщо стан здоров’я не дозволить йому виконувати обов’язки.
На початку 2025 року він був госпіталізований через пневмонію та пробув у лікарні близько п’яти тижнів. Після виписки кілька разів зʼявлявся публічно, однак більшість заходів довелося скасувати за медичними рекомендаціями.
На Великдень, 20 квітня, Папа Франциск коротко вийшов до вірян на балкон базиліки Святого Петра. Через стан здоров’я він не очолив традиційну месу, однак послання «Urbi et Orbi» (“Місту і світу”) від його імені зачитав кардинал Анджело Комастрі.
Читайте також:
Ментальне здоров’я українців: 68% відчувають негативні зміни через війну