Неділя , 19.01.2025

Тернопільський воєнком запевнив, що війна скоро закінчиться

Тернопільський військовий комісар Володимир Катинський зазначив, що за усіма прогнозами війна якщо не цього року, то наступного буде закінчена.

Катинський-КТернопільські випускники, молоді люди до 21 року та ті, хто відслужив в армії або воював у зоні проведення антитерористичної операції, віком до 23 років мають можливість вступити у вищі військові навчальні заклади та на військові кафедри вузів.

До уваги абітурієнтів не тільки військові спеціальності, а й цивільні: міжнародне право, судова експертиза, інтелектуальна власність, комп’ютерні науки, журналістика, міжнародні відносини, інтелектуальна власність та інші, пише ЗЗ.

– Батьки можуть звернутися у військові комісаріати, які є в кожному районі і дізнатися детальну інформацію щодо вступу у вузи, – повідомив Володимир Катинський, Тернопільський обласний військовий комісар. – Діти можуть освоїти різні спеціальності, залежно від здібностей і бажань. Є маса цивільних спеціальностей, які потрібні і в ЗСУ, і в цивільному житті. Навчання безкоштовне. Навчатимуться вони мінімум чотири, а то й 5-6 років. За всіма прогнозами, якщо не цього року, то наступного війна буде закінчена. А молоді люди після закінчення будуть працевлаштовані, оскільки це все державне замовлення на посади, які потрібні зараз. Це і військові спеціальності, і цивільні: радіомеханіка, кібернетика, радіоелектроніка, комп’ютерні технології – те що зараз потрібно, і те чим молодь цікавиться і займається. Подати документи можна до 20 червня.

Військові навчальні заклади є у Львові, Житомирі, Одесі, Харкові, Києві. Крім того, можна вступити на кафедри військової підготовки в Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Національний політехнічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний університет імені Тараса Шевченка в Києві, Київського національного авіаційного університету, на факультет військово-морських сил Національної морської академії в Одесі.

– Академія сухопутних військ у Львові здійснює підготовку на такі спеціальності: управління діями підрозділів механізованих, танкових, ракетних військ, артилерії, озброєння і техніки інженерних військ, комплекси, прилади та  пристрої артилерійської розвідки, культурно-виховна просвітницька робота та організація дозвілля у військах, диригування військовими оркестрами, – розповів Володимир Катинський. – Університет повітряних сил у Харкові готує фахівців з військового управління повітряних сил, забезпечення військ, електроніки та телекомунікацій, авіаційного транспорту, авіоніки, телекомунікації і радіотехніки, електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, метрології та інформаційно-вимірювальної техніки, військового управління, озброєння та військової техніки. Військовий інститут імені Сергія Корольова у Житомирі пропонує спеціальності: кібернетика, автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, телекомунікації, радіотехніка, забезпечення військ, озброєння та військова техніка, енергетика, електротехніка та електромеханіка. Тут, як бачите, є спеціальності для сучасної молоді, які займаються комп’ютерами, які можуть вступити і отримати цивільну спеціальність. Військова академія в Одесі здійснює підготовку управління діями підрозділів високо-мобільних десантних військ, військової розвідки, підрозділів спеціального призначення, фізична підготовка і спорт, експлуатація і ремонт ракетного озброєння, артилерійського озброєння, автомобільна техніка військ, продовольче забезпечення військ, речове забезпеченнявійськ, забезпечення військ ракетним паливом, пальним та мастильними матеріалами.

Детальніше про навчання та умови вступу у ці та інші військові заклади можна дізнатися у військкоматах області.