Через субсидії, які отримує населення, не вистачає грошей на зарплату працівникам “Тернопільгазу”.
Працівники “Тернопільгазу” ще не отримали зарплату за березень. Цю інформацію підтвердив директор ПАТ «Тернопільгаз» Олег Караванський, пише “Галас”.
Cтаном на сьогодні заборгованість по зарплаті перед працівниками “Тернопільгазу” складає близько 7 мільйонів гривень.
Якщо у 2013 році субсидію на Тернопільщині надавали тільки на 77 млн. грн., у 2014-му – на 680 млн. грн., то за березень, квітень і травень уряд перерахував на субсидію 1 млрд. 300 млн. грн. Ці кошти директор ПАТ «Тернопільгаз» називає «фантиками» і каже, що субсидії знищують усі газові підприємства України.
«Понад 80% населення користується пільгами та субсидіями. Газ став дорогий, а грошова маса за випроданий газ для населення в декілька раз стала меншою, бо все перекриває субсидія. Теплової енергетики в нас немає, промисловості – немає, один споживач на Тернопільщині – населення. Так і товариство, наприклад, має перед нами борги, але не в живих грошах, а в субсидіях і пільгах, які є протоколами, а не живою масою грошей. То не автобус, що як невигідно перевозити – поставив під домом. Ми працюємо, навіть коли немає зарплатні, бо маємо зобов’язання перед населенням – дбати про безпеку, це ж газ», – пояснив Олег Караванський.
Водночас взяти кредит на виплату праці підприємство не може, оскільки газовики досі не виплатили попередній, які взяли на погашення боргу перед працівниками за 3 місяці минулого літа.
«Ми не змогли розрахуватися з банком, бо нас підвели цукрові заводи. У 2014 році вони споживали 85 млн. м. куб. газу, а в 2015 році – вже тільки 35 млн. м. куб., а це мінус 50 млн. кубів. І промисловості немає в області – все завалили, а населення споживає надто мало газу, завантаження дуже мале на км трубопроводу, найнижче в Україні», – зауважив Олег Караванський.
У минулому газовому гіганту із найбільшою газовою мережею в Україні, відповідно до кількості населення, сьогодні залишається сподіватися на жнива, що підприємства області запустять сушилки та інше приладдя, з яким використовують і газ. Тоді як розрахуватися із всіма боргами, розповів Олег Караванський, у «Тернопільгазі» зможуть хіба що після сезонної роботи цукрових заводів.