Неділя , 24.11.2024

У Тернополі із серпня зросли тарифи на воду

На 2 грн 50 коп більше за метр кубічний води та стоків уже в серпні заплатять тернополяни, що мешкають у багатоповерхівках, та на 2 грн 38 коп – у приватному секторі.

гроші-тарифиУ дію вступили Постанови, ухвалені ще 16 червня цьогоріч на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими встановлюються тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення та на централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для КП “Тернопільводоканал” та інших водопровідно-каналізаційних підприємств України.

Тож, згідно з рішенням НКРЕКП від 16 червня, вартість метра кубічного води та стоків для мешканців багатоповерхівок становитиме 11, 48 грн (вода – 4,79 грн та каналізація – 6, 69 грн) замість 8,98 грн., а приватного сектору – 10,64 грн (відповідно 4,44 грн та 6, 20 грн) замість 8,26 грн.

Коли врахувати, споживання одного мешканця Тернополя в середньому становить 2,5-3 м куб., то сім’я з трьох чоловік платитиме приблизно на 18-20 грн в місяць більше в місяць. ті ж абоненти, котрі мають субсидії, здорожчання послуг не відчують взагалі, оскільки більшу вартість перекриє субсидія.

За словами начальника планово-економічного відділу КП “Тернопільводоканал” Володимира Водовоза, основною причиною перегляду тарифів є суттєве підвищення тарифів на електроенергію для водопровідно-каналізаційних підприємств. Якщо торік у березні ціна, що включена в діючі тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, становила 1,6646 грн/кВт. год., то вже у липні – 2,1870 грн./кВт. год. Оскільки витрати на електричну енергію в структурі послуг водопостачання та водовідведення займають понад 40% , то зростання вартості електричної енергії на 31,4% або 0,52 грн. за 1 кВт./год. доволі суттєво впливає на собівартість послуг підприємств. Для КП “Тернопільводоканал” дане зростання призвело до збільшення витрат на суму майже мільйон гривенб в місяць, для яких відсутнє джерело покриття.

Також, варто зазначити що у Законі України “Про державний бюджет України на 2016 рік” не передбачено коштів на відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та водовідведення.

Крім того, діючі до серпня цього року тарифи, що як базові, були прийняті ще в травні 2014 року, є збитковими ще й через цілий ряд інших факторів, зокрема, зростання податків і зборів, а також вартості пально-мастильних матеріалів, реагентів тощо.