Неділя , 19.01.2025

Один мільйон українців у 2017 році виїхав на заробітки: куди їдуть і чому не хочуть повертатись

В Україні починає відчуватися голод на працівників. Найбільше громадян України в Польщі, Чехії, Угорщині, Італії та Німеччині. Вони їдуть туди не лише за заробітком. 

Більшість із них залишили країну в пошуках заробітку. За даними компаній, які працевлаштовують за кордоном, серед мігрантів удвічі зросла частка студентів та людей старшого віку.

Наразі в середньому 100 тисяч українців щомісяця стають трудовими мігрантами, повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін. Десятки автобусів до ЄС щодня вирушають із автовокзалів Києва, а найбільше – із західних областей.

“Кількість значно зросла. Їдуть чоловіки, жінки, сімейні пари, студенти. Дуже багато людей після 50 років, які хочуть працювати”, – повідомила менеджер компанії з працевлаштування за кордом.

90% українців влаштовуються на роботу, що не потребує спеціальної кваліфікації. Часто людям за короткий термін доводиться опанувати новий фах:

“Не сподівайтесь, що потрапили до Німеччини і у вас тут буде манна небесна. Потрібно себе зарекомендувати. Ви можете приїхати один місяць заробити, а на другий місяць поїхати додому”.

Сьогодні третина українців своє краще майбутнє пов’язує із переїздом до іншої країни. Ще два роки тому ця цифра була майже вполовину меншою. При цьому шанси успішно працевлаштуватися тоді були вищими.

Сергій, який раніше мешкав на Буковині, наразі живе в Іспанії. Відчуття свободи та можливість багато подорожувати стали вирішальними у рішенні переїхати.

“Еміграція – нове життя. Почуваєшся вільно, тому що немає кордонів в ЄС. Купуєш квиток на літак. Не думаєш про візу. Іспанці дуже толерантні до іноземців”, – розповів емігрант.

Три роки знадобилося Сергієві на підтвердження диплому та вивчення мови. Зараз чоловік має свою стоматологічну клініку і гідний за європейськими мірками заробіток. Він не збирається повертатися до України.

“Як тільки почав працювати, медична страховка забезпечена. Не думаєш, що має бути, якщо з тобою щось станеться. Я взагалі в Іспанії не стежу за курсом валют. Курс євро абсолютно не впливає на ціни в супермаркетах”, – додав чоловік.

За даними аналітиків Міжнародного кадрового порталу HeadHunter, в Україні почався кадровий голод.

Безвіз всесильний. Для утримання працівників від виїзду за кордон їм почали підвищувати зарплати
Тож усе більше українських компаній заманюють фахівців більшими зарплатами. За останній рік додали в середньому 10%. Аналітики прогнозують, що 2018 року це зростання буде ще більшим.

Джерело: “ТСН”.