Неділя , 19.01.2025

“Якщо ви не заробляєте від 500$, то в Америці вам робити нічого”, – тернополянин про життя в США (ФОТО)

Часто про Сполучені Штати Америки кажуть, як про країну з необмеженими можливостями, де можна почуватися вільно, особливо в сенсі платоспроможності. Однак, якою ціною дістаються ці привілеї і як насправді живеться емігрантам з України? Днями фотограф з Тернополя, блогер Олег Балюк провів онлайн-трансляцію інтерв`ю із земляком та колегою Дмитром Абдушиним. Розмова відбулася в Нью-Йорку, де зараз і перебувають тернополяни.

Раніше Дмитро був організатором вечірок в Тернополі, робив репортажі для ЗМІ, займався весільною фотозйомкою. Три роки тому він наважився переїхати на інший континент, де його ніхто не чекав. В інтерв’ю з Олегом Балюком він розповів про лайфхаки, як знайти себе в США і кому краще туди не їхати.

Про переїзд— Я приїхав в Америку три роки тому по туристичній візі, – розповів Дмитро Абдушин. – Через півроку проживання там вирішив залишитись. У Нью-Йорк приїхав із дівчиною, яка через рік після переїзду стала моєю дружиною. Перед тим, як перебратися в США, я працював фотографом у Тернополі, організовував вечірки, працював у газеті, брав участь у молодіжному розвитку міста. Але з часом відчув, що потрібні нові виклики, розвиток.

Дмитро брав участь у Помаранчевій революції, де провів 55 днів, там спілкувався з Луценком, Саакашвілі. За його словами, ще тоді зрозумів, що всі політики – аферисти, люди, які грають у свої ігри. На початку Євромайдану хлопець зрозумів, що прийшов момент рухатися далі. Ключовим у рішенні переїхати в іншу країну став відпочинок в Болгарії.

— У Болгарії я познайомився з 50-річним офіціантом, — сказав Дмитро. — Тоді дуже дивувало, що змусило його працювати в сфері обслуговування. Бо в Тернополі люди такого віку соромляться працювати офіціантами. Болгарин розповів, що до цього його змусило життя в Європі. Мовляв, Болгарія не виграла від вступу в Євросоюз, а, навпаки, це тільки зробило її нижчою, непотрібною. Сильно зросли комунальні послуги – відповідно до європейських цін, тож, щоб вижити, тому чоловіку довелося працювати офіціантом. Зважаючи і на цей приклад, від інтеграції України в ЄС я не чекав нічого доброго і ще більше задумався про переїзд.

Про роботу

У будні Дмитро працює менеджером в одному з офісів Нью-Йорка, де отримує офіційну зарплатню, з якої сплачує податки. На вихідних додатково підзаробляє, фотографуючи. Він веде блог в Instagram, де публікує свої арт-роботи з коротким описом — так зазвичай роблять американські митці, на відміну від українських лонгрідів.

—Якщо ви, будучи ще в Україні, не знаходите можливості в місяць заробляти від 500$ і більше, то в Америці вам робити нічого, — впевнений Дмитро. — Америка — країна для підприємливих, винахідливих людей, які вміють “крутитися”. Якщо не маєш документів в США, у доступі є від 5 до 10 вакансій — мити посуд, прибирати, працювати на будівництві. Можна і в ресторанному бізнесі влаштуватися, але треба знати англійську мову. Тому для початку треба мати або запас грошей, або бути винахідливим у заробітку. Я з 17 років постійно працював у різних сферах, тому мені було значно легше адаптуватися в чужій країні. Треба розуміти, що тут ніхто нікого не чекає. Ніхто з вишитим рушником не зустріне і не скаже “О, привіт, Миколо, давай щось робити!”. Скоріше всього, вас зустріне такий же Микола, який до того ж спробує обдурити.

Плюси і мінуси життя в Нью-Йорку За три роки тернополянин встиг побувати у ключових містах США – Лос-Анджелесі, Маямі, Лас-Вегасі, Чикаго, Вашингтоні, Нью-Йорку. Залишилось відвідати ще Сан-Франциско.— Клімат у Нью-Йорку приблизно, як в Одесі і Криму, — розповів про своє теперішнє місто Дмитро. – Найбільше, що мені не подобається в Америці, це безпритульні, які смітять довкола, але до них дуже лояльно ставиться уряд. Шкода, що влада не створює відповідних пансіонатів, не намагається вплинути на спосіб життя цих людей, не лікує їх. Натомість тішать чисті вулиці без болота і толерантна поведінка людей у громадських місцях. Нью-Йорк – це не Америка, а країна в країні, велика агломерація, наче Ноїв ковчег, де “кожного – по парі” і, водночас, це Вавилонська вежа – тут є представники майже всіх народів світу.У порівнянні зі спокійним Тернополем, Нью-Йорк – це “вибух мозку”. Перед тим, як сюди переїхати, ми жили в містечку за 40 хвилин їзди від міста. У Нью-Йорку мали приятеля, до якого часто приїжджали на вихідні, він нам показував місто, потихеньку почали вивчати метро та інші сфери комунікації, й так поступово звикли до тутешнього шаленого темпу.

Як контраргумент про чистоту в Нью-Йорку Олег Балюк назвав дуже брудне метро, а на вулицях часто можна побачити сміття у пакетах, яке разюче “пахне”. Однак і Олег підтвердив, що політкоректність та зона комфорту тут набагато ширші, ніж в Україні.

Цінова політика

Ціни на житло діляться на 2 категорії. Чим ближче до центру — дорожче, у середмісті рента квартир найдорожча — 4-5-6 тисяч доларів і вище. Чим далі від центру, ціни зменшується, але в околицях Нью-Йорка важко знайти пристойне житло дешевше, ніж за 1200$.

Телефонний зв’язок у США коштує 25$ в місяць з безлімітним інтернетом. Абонемент у спортзал на місяць — 15$.

Зручності

Всюди цілодобово є гаряча вода, кондиціонери у багатьох громадських місцях.Незаможні люди, які потребують першої невідкладної медичної допомоги, тут не пропадуть: і операцію зроблять, і жінка народить під наглядом лікарів. Там ніхто не жебрає на операції рідним, як у нас.

American dream Дмитра Абдушина — дозволити собі дім неподалік міста, як тут кажуть, в районі “одноповерхової Америки”, з пристойною школою для дітей і привітними сусідами, пише “Погляд”.