Субота , 18.01.2025

Сергій Надал: Для розвитку Тернополю потрібне єднання життєвої мудрості пенсіонерів з енергійним мисленням молоді

Лише не повних півроку за ініціативи мерії міста в Тернополі втілюється соціальний проект «Єднання поколінь», а він уже встиг полюбитися багатьом.

Для тернопільських пенсіонерів – це розрада від самотності та стимул продовжувати активне життя, що, як стверджують експерти, і є запорукою довголіття. Для молодших поколінь – це вдячні слухачі та благодатна нива, аби віддати трохи тепла та турботи тим, хто цього справді потребує.

Кожний місяць – тематичний

Щосереди та щонеділі на базі Центру «Довженка» відбуваються зустрічі для тих кому за 55-ть. Розпочинали із переглядів фільмів та невеличких концертних програм, зустрічей з громадськими діячами. Згодом, врахувавши побажання учасників, програму розширили.

За словами координатора проекту Ольги Гордієнко, кожен місяць має свою тематику. «Це зручно як для учасників – бо вони вже мають певні очікування, так і для як організаторів – аби підібрати кращих експертів», – каже п.Ольга.

Так, вже у листопаді зосередилися на темі здоров’я, адже вона для людей із срібними скронями є найбільш актуальною. Запрошували до виступів лікарів, проводили практичні заняття при допомозі консультантів міського центру здоров`я. У грудні активно готувалися до новорічно-різдвяного циклу.

Тож у гостях проекту «Єднання поколінь» були гурти, хорові колективи та солісти, які потішили етнічними мотивами. Також разом дізнавалися нове про те, як прикрасити оселі до свят чи виготовити прості, але затишні святкові сувеніри для близьких. У новий же рік увійшли з літературним читанням – саме цій темі присвятили січень. Своїми виступами зігріли душу відомі тернопільські автори – Олександр Смик, Володимир Воронін, Леся Романчук та інші.

Водночас багато схвальних відгуків від учасників зібрала зустріч з експертом у сфері жіночого лідерства харків’янкою Юлією Сєдою. Наразі вона є координатором проекту «Жінки це 50% успіху України» – своїми напрацюваннями та ідеями до активних дій поділилася з тернополянками. Зустрічі у лютому були наповненні любов’ю.

До дня закоханих влаштували справжню вечірку з піснями, віршами та щирими словами. Важливим стало те, що самі учасники проекту вже беруть активну участь в змістовному наповнені заходів.  Зокрема, пані Ніна Шалденко, яка у жовтні була лише слухачкою, у лютому спробувала себе у ролі виконавиці романсів. «Я дуже рада була виконувати ті пісні. Змалечку люблю творчість: пісні, вірші. Читаю, слухаю і сама пробую писати», – ділиться враженнями жінка.

Весняні місяці для учасників проекту «Єднання поколінь» обіцяють бути ще більш насиченими. Ключовою темою березня буде «жінка», у квітні увагу присвятять Великоднім традиціям та атрибутиці, а також очікуються екскурсії по цікавим місцинам Тернопільщини. Психологію відносин між батьками та дітьми розглядатимуть у травні.

Єднання поколінь – це практично

Зустрічі в «Довженка» – це не нудні посиденьки, навпаки – активна дія. Так, в рамках тренінгу по методиці самооздоровлення під назвою «Сотвори себе сам» регулярно проводяться вправи із відновлення зору, збільшення рухливості в області шиї та рухи зі стимуляції опорно-рухового апарату.

У грудні майже сотню учасників проекту безкоштовно оглянули та надали рекомендації окулісти з Івано-Франківська. При підтримці Henri Nouwen Foundation одразу було видано серію окулярів.

А під час останнього зібрання у лютому цікавим сюрпризом для кожному з учасників став подарунок добрив та насіння. Передувала цьому зустріч з агрономами на тему «Насіння. Розсади. Час висадки рослин. Добрива», яка швидко перейшла у жвавий діалог.

Незабаром, за словами організаторів, заплановано розпочати навчання з англійської мови та комп’ютерної грамотності.

Попереду хороші перспективи

Аналогічні проекти для пенсіонерів – Університети «третього» або «золотого» віку добре зарекомендували себе у Кременчузі, Львові, Полтаві, Чернівцях та інших містах України. Протягом навчального року на «студентів» чекають лекції, семінари, міжнародні зустрічі тощо. Мають місце такі нестандартні дисципліни, як: енерго-інформаційна структура та функції людини, арт-терапія, мовленнєвий етикет, народна медицина.

Переконаний, що у проекту «Єднання поколінь» велике майбутнє і міський голова Тернополя Сергій Надал. «Ми розглядаємо різні варіанти його розвитку та доповнення. Прагнемо, аби ця ініціатива була корисною та практичною, і при цьому залишалася душевною. Ключовий момент – це зв’язок досвіду та життєвої мудрості, тобто того, чим багаті наші пенсіонери, із завзятістю, енергією та інноваційним мисленням молоді, котра активно долучається до проекту. Саме така взаємодія допоможе нам зміцнити та розвивати тернопільську громаду, а Тернопіль зробити містом комфортним для проживання кожного», – переконаний Сергій Надал.

Таким чином, тернопільське «Єднання поколінь», наразі, на старті своїх неосяжних перспектив. Попереду багато роботи, але немає сумнівів, що в згуртованої тернопільської команди все вийде швидко та успішно.