П’ятниця , 22.11.2024

Тернопіль самотужки рятує систему охорони здоров’я міста

Проект рішення «Про затвердження дорожньої карти модернізації галузі охорони здоров’я міста на 2018-2020 рр. і делегування повноважень» з’явився на сайті міської ради Тернополя.

Популістські медійні ресурси міста заявили, що незабаром зачинять лікарні і скоротять медиків. Однак, насправді ситуація протилежна.

Мерія Тернополя робить все можливо, щоб мінімізувати «київську медичну реформу». Найголовніший принцип медичної реформи по-тернопільськи: всі медики будуть працювати, а тернополяни отримуватимуть якісні медичні послуги.

Реформа по-тернопільськи: зберегти робочі місця

Нещодавно у міській раді відбулася презентація результатів аудиту медичних закладів Тернополя, проведених авторитетною громадською спілкою «Реформи здоров’я». Це перший крок до створення ефективної моделі функціонування закладів охорони здоров’я у Тернополі, в умовах хронічного недофінансування сфери з центрального бюджету.

Начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради заявив, що реформа не вплине на якість медичних послуг та не призведе до скорочення персоналу.

«Першими кроками після отримання результатів аудиту буде оптимізація мережі та галузі загалом, а також оптимізація ресурсного забезпечення для раціонального використання коштів, але без втрати якості надання медичних послуг та зі збереженням робочих місць для персоналу», – зазначив Ростислав Левчук.

Експерти після проведення аудиту повідомили, що госпіталізація тернополян демонструє надлишкову кількість ліжок вторинної ланки медичної допомоги, що потребує скорочення або перепрофілювання (щонайменше 170 ліжок є у надлишку). Іншими словами, в лікарнях забагато лікарняних ліжок, принаймні так стверджує статистика.

Реформа по-тернопільськи: впровадження інформаційних технологій

«Відповідно до даної ситуації та, враховуючи територіальну компактність міста, раціональним рішенням буде перепрофілювання існуючих закладів охорони здоров’я в заклади більш загально-терапевтичного та загально-хірургічного профілю. Доцільним також буде сконцентрування педіатричної допомоги для населення міста та області в єдиному медичному центрі», – йдеться у звіті експертів.

Важливими напрямками реформи також є впровадження інформаційних технологій таких, як електронна черга та електронний облік, що дозволить економити кошти.

А також сприяння розвитку відновного лікування, зокрема реабілітації після гострих станів, а також розвиток страхової медицини як основи фінансування медицини, прийнятої у більшості європейських країн.

Тернопіль змушений сам фінансувати медицину

Між тим, міста опинилися сам на сам з проблемою фінансування медичної сфери та освіти. Ще при формуванні бюджету 2018 року наприкінці 2017 окремі народні обранці звертали увагу на недофінансування освітньої субвенції на 4,5 млрд грн, а медичної приблизно на 7 млрд грн.

Віра СОТНИК