Економічно, екологічно, динамічно. Все це – про електромобіль, транспорт, який зберігає навколишнє середовище від викидів вуглекислого газу та економить зайву “копійчину”. І хоч в Україні електрифікація поки ще перебуває тільки на початку свого розвитку, тернополяни, підхоплюючи модну тенденцію на “зелені” машини, помалу пересідають на електрокари.

В нашій країні багато людей сприймають електрокари стереотипно: вважають їх за іграшку, а не як серйозне авто. Тернополяни ж зізнаються, що їх в першу чергу відлякує те, що машину потрібно часто і довго заряджати, що наше місто не пристосоване до таких машин – надто мало зарядних станцій.

Як повідомляють “Тернополяни“, їх можна полічити на пальцях. Тому власники електромобілів намагаються шукати вихід з ситуації, заряджаючи електрокари вдома. І якщо для тих, кому пощастило жити в приватних помешканнях це не складає великої проблеми, то жителям багатоповерхівок з цим складніше.

“Тернопіль. Винахідливі тернополяни попри брак електрозаправок таки знаходять способи як зарядити електромобіль — пощастило, що власник автівки живе на першому, а не на 9-му поверсі”, — повідомив один із тернополян, додавши фото, зроблене вчора на “Дружбі”, де з першого поверху будинку на вулицю провисає зарядний пристрій, що від розетки  помешканні заряджав “Nissan Leaf”.

Так, замість бензоколонок “зеленим” автівкам потрібні розетки, зарядні станції та нагнітачі. Найдовше використовувати розетки – машині доведеться заряджатися цілу ніч. Від зарядних станцій акумулятор наповнюється за три години. Найшвидші – нагнітачі. За 20 хвилин можна зарядитись наполовину. Втім, Тернополю  цьому напрямку ще працювати і працювати, в той час як у великих українських містах інфраструктура електрифікації доволі розширена.

Аби заохотити українців до експлуатації електромобілів, уряд України вніс зміни до Податкового кодексу, який скасовує податок на додану вартість та акциз на імпорт електромобілів. Та чи спрацює це, якщо не підходити до цього питання комплексно?

До слова, європейські країни в останні роки взялися за посилену популяризацію електромобілів. Великобританія, Франція, Іспанія, Греція планують до 2040 заборонити продаж всіх автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами. За планами вже за три десятки років на дорогах цих країн можна буде побачити тільки електрокари. А Норвегія поставила ще більш амбітна – хоче досягти цієї цілі до 2025 року. Нам, звісно, про країну “зелених” авто поки можна тільки мріяти, адже особливої державної підтримки поки не маємо, тож роботи тут непочатий край.