У суботу, 15 червня, вперше на Тернопільщині відбудеться фестиваль піци.
Заявлено також встановлення рекорду України з випікання найбільшої у діаметрі піци. Готуватиме її чортківчанин Віталій Колошиць, який під час цьогорічного чемпіонату ввійшов у сотню найкращих піцайоло світу, а також його колеги по кухні, повідомляє Чортків.ОНлайн.
На фестивалі ми запросили представників національної збірної України по флайрінгу. Також чемпіонів України із піца-акробатики будуть робити одяг із тіста.- розказував Віталій та згідно афіші:
Організатори розповіли, що дивуватимуть не лише рекордом, та смаком, а й зірковими гостями.
Початок о 13.00 в суботу, 15 червня, на центральній площі Чорткова. Вхід – вільний.
– Це буде піца «Маргарита», – розповідає ініціатор рекорду Віталій Колошиць. – Аби її спекти, нам необхідно буде 130-140 кілограмів тіста, 60-80 кілограмів моцарели, 40 літрів помідорової сальси, 4 кілограми базиліку і 5 літрів оливкової олії. Плануємо, що діаметр піци буде 8 метрів.
– Піца – не автентична українська страва, – зазначає кухар, – Але серед українців є дуже багато її шанувальників, тому треба розвивати культуру її споживання.
Учасники фестивалю зможуть позмагатися на швидкість поїдання піци, побачити номери шоу піца-акробатики від піцайол із збірної України.
Довідково: флайрінг- скоріш за все мається на уваазі Флейринг (англ.: талант, стиль) – артистичне приготування змішаних напоїв, під час якого бармен перевертає, обертає, підкидає і ловить пляшки, шейкер, лід та інші барні приналежності.
Кожен бармен, який бере в одну руку більше двох пляшок, використовує елементи флейринга. Обов’язковий компонент цієї дисципліни – максимально точне наливання напою без використання мірного посуду. Проливання напоїв під час виконання трюків має бути зведено до мінімуму , а в ідеалі – відсутнім.
Головна мета флейринга – виготовити коктейль максимально точно, ефектно і ефективно. При цьому бармен не повинен забувати про якість напою. Основні технічні елементи флейринга – зворотні захвати, прості кидки, кидки через голову, перебори, баланси, жонглювання і безліч інших трюків і їх поєднань.
Флейринг існує вже більше 150 років. Його винахідник Джеррі Томас на прізвисько “Професор” – легендарний бармен, який важається батьком американської міксологіі. Вперше він став показувати артистичне приготування коктейлів у середині XIX століття. Джеррі готував свій знаменитий коктейль «Блакитна Блейзер», підпалюючи шотландський віскі і переливаючи його з келиха в келих довгою вогненної струменем, що вкрай вражало глядачів.
Рекорди приготування піци
На Всесвітній виставці «Експо-2015» зібралися побити попередній рекорд найдовшої піци, 80 кращих майстрів Мілана працювали 18 годин: взяли 2 тони томатного соусу з добірних помідорів, більше 1,5 тонн сиру моцарелла, оливкову олію, приготували найкраще тісто для піци, і спекли все це в п’яти спеціально модернізованих печах. Найдовша піца в світі помістилася на 800 столах, поставлених в ряд вздовж імпровізованої сільської вулиці на виставці «Експо-2015».
Вийшло 5 тонн ароматної піци «Маргарита». Італійське «диво» виміряли, розрізали на 35 тисяч шматків і більшу частину віднесли в міланський центр для іммігрантів. Все, що залишилося, змогли скуштувати всі охочі відвідувачі «Експо-2015». Ціна задоволення склала 200 тисяч євро за витрачені продукти.
Попередній рекордсмен був довжиною 1141,5 метра, а зроблений цей шедевр в Іспанії. І ось нарешті-то італійці змогли обійти іспанців. 1595,45 метра справжньої італійської піци «Маргарита» приготовлено на її батьківщині! Суддя Лоренцо Вентри обіцяв, що ця піца в Книгу рекордів Гіннеса потрапить неодмінно.
Зрештою, цю страву ми любимо не через якісь її чемпіонські досягнення, а завдяки смаку. І якщо ви бажаєте побалувати себе смачною піцою, раджу тут pizza33.ua її замовляти, не пошкодуєте!
А от у 2012 році і знову ж таки в Італіїї, точніше – у Римі п’ять кухарів випікали класичну «Маргариту», її діаметр становить 40 метрів і це на сьогоднішній день найбільша кругла піца. Площа її – 1208 квадратних метрів!
Щоб приготувати піцу знадобилося 8 892 кілограм борошна, 3 991 кілограма томатної пасти і близько 8 тонн моцарелли. Піца готова важить більше 16 тонн. Ще, щоб приготувати піцу знадобилося 680 кілограмів маргарину, 249 кілограм солі, 190 кілограм рослинної олії і 23 кілограми бальзамічного оцту.
Щоб випекти цю піцу, італійські кухарі не покладаючи рук працювали 48 годин. Піца складена з 5234 окремо приготованих частинок.
Піца була названа «Оттавіо» на честь Августа, першого римського імператора. Кухар Довіліо Нарді, який керував командою кухарів, сказав: «Ми назвали піцу «Оттавією», в надії на економічне і культурне відродження».
В Україні найбільша кругла піца мала діаметр 7,1 метра. Приготували її у столиці у закладі однієї з мереж піцерій.