Старий радянський літак, який стояв в Тернополі перед входом в парк «Національного відродження» продадуть на електронному аукціоні, а за виручені кошти куплять дрони для потреб військових підрозділів, де воюють тернополяни.
Офіційно
24 серпня на електронному майданчику «Prozorro» оголошено аукціон про продаж корпусу радянського літака «МІГ-17» без силової установки та без навісного обладнання. Стартова ціна лота становить 245 376 грн. Долучитись до участі в торгах онлайн можна на платформі Ubiz за цим посиланням.
Нагадаємо
22 серпня на засіданні сесії міської ради прийнято рішення продати корпус радянського літака «МІГ-17», а за отримані кошти – придбати дрони для ЗСУ.
Демонтаж літака МІГ-17, як одного із радянських символів, що розташовувався при вході у парк Національного відродження на масиві «Східний» (просп. Степана Бандери), було проведено у Тернополі 14 квітня. Літак був аварійним. Демонтаж проведено відповідно до рішення виконавчого комітету «Про виконання робіт з демонтажу об’єкта благоустрою».
«Московські літаки «рівняють з землею» українські міста на сході України, з схожих літаків запускають ракети по Тернопільщині, Львівщині, Вінничині, по Києву. Тому у нашому місці не місце радянським літакам, навіть старим та аварійним, навіть у вигляді пам’ятника», – прокоментував тоді факт демонтажу міський голова Сергій Надал.
Проєкт «Армія дронів»
Ініціативу придбати для Збройних сил велику кількість дронів підтримали й на загальноукраїнському рівні.
Щоб посилити українську армію та зберегти життя тисяч військових, Генштаб ЗСУ, Міністерство цифрової трансформації, Держспецзв’язку та національна платформа UNITED24 розпочинають проєкт «Армія дронів». Це комплексна програма, що включатиме в себе системну закупівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів.
«Армія дронів» допоможе ЗСУ моніторити лінію фронту — а це близько 2 470 кілометрів, та давати ефективну відсіч ворожим атакам.
Детально про «Армію дронів»
У рамках цієї програми купуються дрони для першої, другої та третьої ліній фронту. Закупівлі узгоджують з військовими. Пріоритет — 200 безпілотних авіаційних комплексів тактичного рівня для повітряної розвідки. Такі пташки можуть літати від 2 до 24 годин, до 160 км, на висоті до 5 км. Вони оснащені декількома камерами з тепловізором, датчиками положення та програмним забезпеченням. Головне — їх важко помітити, а отже важко збити. Ці дрони допоможуть постійно моніторити лінію фронту і виявляти позиції агресора.
Також купуються простіші дрони. Їх потрібні тисячі. Вони не літають так довго і так далеко, але теж можуть виконувати важливі функції.
Переказати кошти на рахунок Міністерства оборони можна через національну платформу UNITED24. Задронатити можна також свій дрон.
Пам’ятаймо, кожен дрон рятує життя і наближає перемогу України!
Читайте також:
Сергій Надал: у Тернополі продадуть з аукціону старий радянський літак та куплять армію дронів для ЗСУ