Понеділок , 20.01.2025

Вихідні в Тернополі – ідеальний маршрут на два дні

Тернопіль – мальовниче місто на Західній Україні, приваблює туристів спокоєм, природними краєвидами і цікавими локаціями.

Відвідини Тернополя можна розтягнути на місяці, але якщо у вас лише декілька днів, краще зосередитись на місцях недалеко від центра.

Театральний майдан

Центральна площа, яка разом із бульваром Тараса Шевченка формує сучасний вигляд міського центру. Саме тут, у західній частині площі, розташований Тернопільський академічний обласний драматичний театр імені Т. Г. Шевченка.

фото тернопіль, театральний майдан

У минулому майдан був частиною вулиці, відомої як вулиця Міцкевича. Зі зміною епох трансформувався і сам майдан: польський період, австро-угорська доба, радянська епоха і, зрештою, незалежна Україна залишили свій слід в його історії. Попри численні зміни, саме сучасний вигляд площі є найбільш показовим. Сьогодні майдан — це динамічний осередок міського життя, сповнений енергії і руху.

Острівок закоханих

В самому центрі Тернопільського ставу, немов прихований серед зелених крон дерев, знаходиться Острів закоханих — невеликий штучний оазис, що вже давно став символом романтики. З’єднаний із набережною парку імені Тараса Шевченка витонченим містком, цей острівець ніби спеціально створений для романтичних прогулянок і побачень.

Затишні лавочки під тінню дерев дозволяють насолоджуватися краєвидами водойми і тишею. За місцевими легендами, якщо закохані у певний час дивитимуться у воду разом, їм може відкритися їхнє майбутнє. У самому центрі розташована ажурна альтанка, що часто використовується для проведення урочистих церемоній одруження.

фото тернопіль

Тернопільський став, відомий також як Тернопільське озеро, дарує місту особливу красу. А Острів закоханих, захований у самому його серці, став улюбленим місцем для пропозицій шлюбу і освідчень у коханні. Він мовчки зберігає історії багатьох закоханих, знову і знову наповнюючи їхній шлях радістю і теплом.

Від острова рукою подати до Набережної, де розмістилися найкращі ресторани Тернополя https://ternopil-day.com/restaurants-ternopil/ обід чи вечеря в яких принесе максимум задоволення. То ж, якщо свіже повітря роздразнить апетит, саме в цих закладах варто підкріпити сили для подальшої подорожі.

Гідропарк «Топільче»

Розташований поблизу річки Серет і отримав свою назву на честь давнього поселення Топільче, яке існувало на цих теренах задовго до заснування сучасного міста. Особливістю гідропарку є його складна гідросистема. По всій території простяглися штучні потічки з порогами, дамби з водоспадами. Перлиною водного комплексу став ансамбль із водяних млинів. Ці млини живляться водою з ставу, яка подається природним шляхом завдяки тому, що парк розташований нижче рівня ставу.

У 2013 році тут була закладена алея катальп на честь створення дивізії «Галичина». Зелена стежка стала символом пам’яті і патріотизму. У 2015 році відкрито екстрим-парк, який став чудовим місцем для любителів активного способу життя і екстремальних видів спорту.

Гідропарк поділений на кілька зон, кожна з яких приваблює різні категорії відвідувачів. Для любителів спокійного відпочинку створена Поляна казок із цікавими скульптурами і тематичними композиціями, а також невеликий зоокуточок, де можна побачити тварин.

На південній території розташоване дитяче «Космічне містечко», оформлене в науково-фантастичному стилі. Серед його об’єктів — моделі ракет, місяцеходів, роботів. Якщо ваші маленькі дослідники не втомилися, більше розваг для дітей в Тернополі можна знайти за посиланням https://ternopil-day.com/entertainment-children-ternopil/ – атракціони, гірки, лабіринти заманюють малечу у світ розваг, тому час пролетить непомітно і з користю.

Тернопільський замок

До нашого часу від Тернопільського замку зберігся лише палац, значно змінений під час численних перебудов. Нині у його приміщеннях розташовані виставкові зали і навчально-спортивний центр. На базі замку діють виставки і експозиції, які дозволяють ближче ознайомитися з минулим цього унікального об’єкта.

фото тернопіль

Пам’ятка архітектури національного значення зберігає у своїх стінах багатовікову історію. Її будівництво було розпочато в 1540 році, коли польський король Сигізмунд І дав дозвіл коронному гетьману Яну-Амору Тарновському на зведення фортифікаційної споруди. Спершу замок слугував фортецею, захищаючи територію від ворогів.

Протягом століть замок був свідком багатьох подій. Його неодноразово атакували татари, проте оборонна споруда стійко витримувала напади. Однією з переломних подій для замку став 1675 рік, коли його значно зруйнували, і довгий час він перебував у запустінні. Спроби відновлення були, однак у XIX столітті, за рішенням тодішнього власника міста, Коритовського, замок перетворився на руїни.

Відвідини Тернополя — це можливість знайти натхнення у мальовничих пейзажах, заглибитися у його історію і відчути теплоту гостинного заходу України. Навіть за кілька днів тут можна відкрити для себе куточок, який залишиться у серці назавжди.