Ранній виліт українських клубів із єврокубків не тільки наніс шкоду престижу українського футболу та позбавив наших грандів суттєвої частини прибутків, а й залишив цілком вагомий слід у таблиці коефіцієнтів УЄФА.
Щоб зрозуміти, яке цьогоріч «дно», відзначимо, що за підсумком сезону Україна посідає в таблиці аж 25-те місце, і нас обійшли такі «потужні» бійці, як Азербайджан і Молдова.
Замість звичних 6-7 балів наш державний рейтинг зупинився на позначці 4,2, і цей «камінь» буде тягнути наш рейтинг донизу наступні 5 років. Тобто, набираючи звичні бали, Україна буде змушена забути про топ-10 рейтингу, а боротися за 12-15 місця. Причому є загроза, якщо негативна тенденція збережеться ще на бодай один сезон, вилетіти з топ-15 і втратити представництво другого клубу в Лізі Чемпіонів.
|
Ми вже потихеньку забуваємо про пряме місце нашого клубу в груповому раунді Суперліги — з наступного сезону чемпіон України також буде відбиратися через, так званий, «шлях чемпіонів». Йому доведеться подолати останній четвертий раунд відбору, а друга українська команда розпочне змагатися аж з другого відбіркового раунду (потрібно долати три кола) важчого «шляху нечемпіонів».
Наразі Україна в таблиці на 12-му місці, але є загроза, що нас вже цьогоріч обійдуть Бельгія і Швейцарія, які ще зберігають представництво своїх клубів у сезоні. Що ж до наступних сезонів, то щороку намічається просідання на 1-2 місця, а ще одне подібне падіння дасть змогу, наприклад, хорватам, які поки посідають 16 місце на старті наступного сезону, вже того ж року нас і обійти (різниця складає лише 2 бали). Тобто, цілком імовірно, що вже восени 2024 р., насправді не так вже й далеко, в Лізі Чемпіонів матиме змогу грати лише український чемпіон, ще й йому доведеться долати не один раунд відборів.
З іншого боку, як це не дивно, саме відсутність в Лізі Чемпіонів наших грандів, може дати можливість для України нового прориву і швидкого повернення навіть до топ-10. Наші клуби, будемо називати речі своїми іменами, не відповідають рівню Ліги Чемпіонів, і коефіцієнт вбивають саме лічені очки, набрані на груповому етапі найпрестижнішого турніру. Від цього не рятують навіть преміальні 4 бали, які надають кожному учаснику групового етапу Ліги Чемпіонів.
Гадаємо, що Австрія і Шотландія чи Сербія зі Швейцарією, не маючи клубів рівня фінансових можливостей чи амбіцій наших Динамо чи Шахтаря, успішно конкурують з Україною в таблиці коефіцієнтів саме завдяки успіхам своїх клубів у Лізі Європи, а тепер і Лізі конференцій.
Отож, як це не парадоксально, але саме виступи в Лізі Чемпіонів опускають коефіцієнт України. Таким чином, потрібно або піднімати рівень клубів-лідерів, або змиритися і грати в другорядних турнірах. І схоже, що на таке балансування «на грані» Україна приречена на найближчі 5-10 років.
Роман КИПИБІДА
Читайте також:
Ліонель Мессі знову здобув «Золотий м’яч”