Що це за процедура
Трансуретральна резекція простати – це операція, яка направлена на видалення аденоми передміхурової залози. Її особливість полягає у тому, що лікар отримує доступ до операційної області через уретру. Тому не потрібно виконувати розрізи, травмувати тканини, що скорочує післяопераційне відновлення.
Трансуретральна резекція дозволяє видалити доброякісне новоутворення передміхурової залози без крововтрати. Процедура є органозбережною і дає можливість в подальшому повернутись до повноцінного статевого життя.
Коли проводять операцію
Резекція простати здійснюється при підозрах на доброякісне розростання тканин простати (аденому). Ця патологія супроводжується наступними симптомами:
- часті позиви до випорожнення сечового міхура. Чоловік може ходити до туалету по декілька разів уночі;
- сечовипускання стає переривчастим та млявим;
- сечовипускання викликає біль;
- у сечі з’являються домішки крові.
Ці симптоматичні прояви є причиною для звернення до лікаря-уролога. При діагностуванні аденоми простати потрібно якомога швидше провести операцію, консервативне лікування не буде результативним. Якщо не відреагувати вчасно, пухлина може переродитись у онкологію, також розвиваються патології нирок та інші ускладнення.
Як проводять резекцію простати
Резекцію простати трансуретральним шляхом можна провести тільки у випадках, коли розміри аденоми не перевищують 80 квадратних сантиметрів. Збільшення пухлини може ускладнити доступ до передміхурової залози через уретру. Операція проходить за наступними етапами:
- розміщення пацієнта на кушетці з розведеними ногами;
- введення анестезії – загальної чи спінальної за рішенням лікаря;
- введення в уретру резектоскопа з мініатюрною камерою та приладом освітлення на кінці;
- резекція тканин простати та коагулювання кровоносних судин;
- витягання видалених тканин через сечівник та промивання внутрішньої поверхні сечового міхура;
- перевірка стану пацієнта та виймання резектоскопа з уретри.
По завершенню оперативного втручання у сечовід встановлюють катетер, який слугує для промивання та випорожнення сечового міхура. У сечі з’являються домішки крові, що є нормальним, адже були коагульованікровоносні судини. Після виписки пацієнт відновлюється вдома та приймає призначені антибактеріальні препарати.
Потрібно пити по 2-3 літри води щоденно, виключити з раціону харчування гостру, солону та смажену їжу, обмежити фізичні навантаження, аби швидко відновитись та мати змогу вести повноцінне статеве життя. У середньому відновлення після резекції триває до місяця.
Джерело: bilyak.com.ua.