Вівторок , 25.06.2024

Активісти погрожують палити техніку, якщо почнеться будівництво ГЕС на Дністрі

Хочеш війни – будеш її мати! – голові Тернопільської ОДА Степану Барні зробили попередження.

Дністер3Українська асоціація активного екологічного туризму підготувала звернення до голів ОДА трьох областей – Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької, щодо створення ГЕС на Дністрі, передає Depo.Хмельницький з посиланням на допис активіста Бориса Гори у Фейсбуці.

“Активістам вдалось дізнатися, що ПАТ “Укргідроенерго” планує побудувати 7 ГЕС на Дністрі та проводило відповідні наради з керівництвом обласних державних адміністрацій”, – пише громадський активіст.

Екологи побоюються, що у разі здійснення зазначеного будівництва буде знищено всі прируслові та руслові природні комплекси національного природного парку “Дністровський каньйон”, частину природних комплексів національного природного парку “Хотинський” та частину Галицького національного природного парку, низку об’єктів природно-заповідного фонду інших категорій.

Дністер перетвориться на каскад водосховищ, а тому втратить свою туристичну привабливість, яка значно зросла останнім часом, у тому числі у зв’язку з окупацією Криму Російською Федерацією.

“Розвиток туризму є важливим, оскільки дає можливість для працевлаштування і самозайнятості місцевого населення. Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька області наголошують на туризмі, як одній з пріоритетних галузей регіонального розвитку, тому важливість туристичного потенціалу Дністровського каньйону є неоціненна і в жодному разі не допускає втручання в природу, тим паче у охоронювані природні території”, – йдеться в заяві екологів-активістів.

Українська асоціація активного та екологічного туризму категорично проти будівництва ГЕС на річці Дністер та просить голову Тернопільської ОДА публічно висловити свою позицію по даному питанню через офіційні інтернет-ресурси обласної державної адміністрації.

Також громадський активіст Борис Гора попереджає голову Степана Барну, що як тільки з’явиться техніка біля Дністра, вони будуть її нищити.

” Будемо то все нищити-палити”. Хочеш війни – будеш її мати!”, – каже активіст.