Середа , 22.05.2024

На прикладі Тернополя українські міста вчаться бути відкритими та ефективними

Наше місто стало першим обласним центром України, який бере участь в проекті ОБСЄ з доброчесності

Відтепер про роботу міської влади тернополяни знатимуть ще більше. Адже Тернопіль став першим українським містом-обласним центром, який бере участь у пілотному проекті ОБСЄ щодо дотримання доброчесності та прозорості у роботі міста.

Тернопіль є основним партнером ОБСЄ

У понеділок за участі закордонних експертів відбулась перша зустріч влади міста з представниками ОБСЄ в Тернополі. Представник ОБСЄ зазначив, що головна мета проекту створити відкриту адміністрацію міста.

«Найголовніший напрямок роботи ОБСЄ- це допомога країнам – учасникам у створені так званого належного управління. Це прозорий бюджет, відкрита адміністрація та мінімально скоротити контакт між чиновником та громадянином», – заявив старший співробітник з економічних питань ОБСЄ Андрій Мунтян.

Експерт ОБСЄ також підкреслив, що під час реалізації цього проекту Тернопіль є одним із основних партнерів та прикладом для інших міст України.

«Влада Тернополя справляється добре зі своїми обов’язками та працює для людей. Для того, аби вдало реалізувати цей проект у нашому місті, запросили експерта із Польщі, який поділиться власним досвідом та відкриє секрети успішної роботи», – підкреслив Андрій Мунтян.

Відкритість та ефективність – стратегічний курс мерії Тернополя

У свою чергу міський голова Тернополя Сергій Надал зауважив, що План забезпечення доброчесності для муніципалітету Тернополя є дуже важливим документом для розвитку міста і повністю відповідає стратегічному курсу міської ради – забезпечення відкритості, ефективності та високих стандартів діяльності.

«План доброчесності для Тернополя мерія міста розглядає як ще один важливий крок для якнайшвидшого виконання нашого стратегічного курсу з забезпечення відкритості та ефективності діяльності нашого муніципалітету. Бо наша команда розуміє, що довіра до місцевого самоврядування базується у першу чергу на відкритості і прозорості. У Тернополі запроваджувалися сервіси електронного самоврядування та урядування, коли інші українські міста лише розглядали таку можливість. На прикладі Тернополя українські міста вчилися бути відкритими та ефективними», – зазначив Сергій Надал.

Також, за словами міського голови, Тернопіль не випадково став основним партнером ОБСЄ, оскільки вже дуже багато зробив для відкритості влади.

У 2019 році Тернопіль увійшов у ТОП-5 міст за рівнем бюджетної прозорості України, ТОП-10 найпрозоріших міст України, а також здобули високі інвестиційні та кредитні рейтинги.

Зокрема Рейтингове агентство IBI-Rating підвищило рейтинг інвестиційної привабливості міста Тернопіль з рівня invА- до invА. Кредитний рейтинг Тернополя підтверджено на рівні uaВВВ+ з прогнозом «стабільний».

Важливо, що за останні три роки рейтинг інвестиційної привабливості м. Тернополя підвищується втретє.

Також за останні роки Тернопіль зробив значний прорив в оприлюдненні відкритих даних. Завдяки докладеним зусиллям у 2019 році місто приєдналося до Міжнародної Хартії відкритих даних – міжнародної ініціативи, яка сприяє співпраці, прийняттю та реалізації спільних принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі.

У Тернополі затверджена Концепція розвитку відкритих даних у Тернополі і продовжуємо роботу у цьому напрямку.

На сьогодні у Тернополі діє портал відкритих даних opendata.te.ua. На порталі оприлюднені дані в усіх сферах: від комунального майна та землі, до фінансової звітності кожного комунального підприємства, від переліку рекламних засобів до бази даних ремонтів.

Підсумовуючи, міський голова Тернополя розповів про вирішальне значення думки тернополян у прийнятті рішень міською радою.

«Наша мета у Тернополі максимально віддалити чиновника та простого громадянина. Чиновник має лише виконувати сервісні функції, обслуговувати інтерактивні програми, а не приймати участь у вирішенні питань. Рішення приймає Громада. Я переконаний, план доброчесності для Тернополя забезпечить черговий прорив у роботі міської ради. Зробить мерію ще більш відкритою, дієвою та відповідальною. Ми готові реалізувати всі напрацювання ОБСЄ та знову стати прикладом для інших міст України», – підсумував Сергій Надал.

Тернопіль увірвався у ТОП-8 міст рейтингу прозорості

Вже під час зустрічі з експертами ОБСЄ, стало відомо, що за підсумками першого півріччя Тернопіль увійшов у ТОП-8 Рейтингу прозорості українських міст. Transparency International представило результати оцінювання прозорості 100 найбільших міст України за перше півріччя 2019 року.

Відповідно до проміжних результатів, станом на липень 2019 року показник прозорості Тернополя склав 73,4 бали, що на 12,7 балів вищий, ніж у 2018 році. Це означає, що Тернопіль демонструє значний прогрес щодо виконання рекомендацій з підвищення відкритості та посідає восьму сходинку у проміжному рейтингу прозорості 100 найбільших міст України.

Віра СОТНИК