Неділя , 19.05.2024

Тимошенко зупинила тарифне здирництво

Днями апеляційний суд визнав несправедливими тарифи, встановлені Кабміном два з половиною роки тому.

Таким чином ініціатор позову Юлія Тимошенко вкотре довела не лише свою народну позицію, а й неабиякий управлінський професіоналізм.

Чи повернуть нам переплачені гроші? Добре, якщо зарахують переплачені гроші в рахунок майбутніх  періодів. Думаю, це можливо лише за однієї умови, якщо коаліційний уряд у новообраному парламенті очолить саме Юлія Тимошенко.

Вона обов’язково знайде кошти на компенсації, примусить це зробити власників обленерго. На одному із телеканалів Юля сказала, що встановити справедливі тарифи просто – треба лиш мати сміливість посваритися із олігархами.

А оновлений парламент в першу чергу має прийняти закон, щоб подібне тарифне здирництво не повторялося. Видобутий в Україні газ потрібно продавати населенню (як це було до 2014 року) за реальними, а не завищеними цінами.

До речі, такий проект закону команда партії «Батьківщини» вже розробила. Крім того, на думку Тимошенко, потрібно обмежити рентабельність цього бізнесу, який в нашій країні складає 250-300 відсотків , тоді як у світі здебільшого задовольняються 30% .

Особисто у мене немає сумнівів, що нормальні тарифи ми могли би отримали вже через кілька днів після призначення Юлії Тимошенко прем’єром нової парламентської коаліції. Чи розуміє команда «Слуги народу» переваги співпраці з досвідченим політиком? Гадаю, що так.

На заваді можуть стати лише амбіції людей, які ніколи не займалися управлінням і думають, що все відбувається само собою, варто прийняти правильний закон. Насправді навіть найкращі закони самі по собі не працюють, їх потрібно впроваджувати не лише на державному рівні, а й на місцях, де реформи зазвичай пробуксовують.

На відміну від нових сил, партія  «Батьківщина» в кожній області, кожному районі  має відповідальну команду.  Зараз такі люди були би дуже потрібними – тоді  у всіх областях ми отримаємо не лише справедливі тарифи, а й «кінець епохи бідності» для всіх, а не лише «нових облич».

В кабінці для голосування треба пам’ятати, що вони до Ради, безперечно, потраплять. Треба, щоб туди потрапили ще й професіонали, які, шонайменше, не дадуть наробити нових помилок.

Марія ДУДКА