Четвер , 30.05.2024

У Франківську тривають масові протести проти «червоної» зони (ФОТО)

31 серпня сотні франківців, серед яких педагоги, підприємці, спортсмени та інші представники громадськості зібралися на мирну акцію протесту під стінами облдержадміністрації.

Івано-Франківськ, протест

Мешканці незадоволені рішенням Уряду внести Івано-Франківськ у «червону зону» карантину, інформують місцеві інтернет-видання.

Викладачка фортепіано музичної школи #3, голова профспілки Наталія Довбенко каже, що прийшла підтримати позицію прикарпатців та сказати «ні» дистанційному навчанню.

«Ми підготовлені до навчання у звичному режимі у реаліях коронавірусу. Щоб наші діти нормально вчилися, а Україна розвивалася, треба аби вони були в соціумі. Ми маємо працювати в нормальному режимі. Працювати вдома на телефоні дуже складно. Дітей насправді є багато охочих прийти до школи», – каже педагогиня.

Викладач Богдан Когуч зауважив – на його думку, дистанційне навчання взагалі нічого не вчить: “Ми просто дуримо самі себе. Чому всюди відкриті школи, а на заході закриті? Хочемо працювати в нормальному режимі».

Підприємиця Руслана Загайкевич каже, що через карантин навчальний заклад розвалився: «Діти сидять вдома, не займаються. Школи як такої не стало, вона розвалилася. Як підприємиця я багато втратила за час карантину, податки нереально зібрати».

Протестувальники хочуть, щоб Уряд скасував рішення внести Івано-Франківськ у «червону зону». На плакатах у людей написані різні гасла: «Я годую державу, а вона мене зачиняє», «Я маю право на працю, я теж хочу їсти», «Пустіть дітей до школи», «Освіта переможе».

В Івано-Франківську протягом останніх тижнів діяли жорсткі обмежувальні заходи. На відміну від Тернополя, тут не відбувалось ані дня міста, ані ходи випускників. Проте, як видно зі статистики, не зібрання людей на свіжому повітрі треба остерігатись, а політично мотивованих рішень центрального уряду.

One comment

  1. Молодці скасувати карантин