Середа , 28.07.2021

Тернопільським ЖЕКам і ОСББ держава заборгувала 36 мільйонів гривень

Вже майже півроку не отримують відшкодування пільг та субсидій ОСББ та жеки міста Тернополя.

жеки1Суми субсидій в обласному центрі не відшкодовані з державного бюджету ще від жовтня, а по деяким ОСББ, навіть від вересня, повідомляє прес-служба тернопільського “Об’єднання “Самопоміч”.

Загальна сума заборгованості перед ОСББ та приватними підприємствами, котрі здійснюють обслуговування житлового фонду Тернополя, становить понад 36 мільйонів гривень. Понад 6 мільйонів гривень із цієї суми – це заборгованість перед тернопільськими ОСББ.

– Через цю заборгованість ОСББ та жеки опинилися у складній ситуації, – розповідає депутат міськради від “Об’єднання “Самопоміч” Сергій Лупак. – 36 мільйонів гривень – це ті кошти, за які фактично мала виплачуватися зарплата персоналу, також це кошти на відрахування єдиного соціального внеску, оплати за електроенергію, ліфти, вивіз сміття тощо. У деяких ОСББ та жеках вже найближчим часом може скластися ситуація, коли вони не зможуть виконати деякі послуги через значну суму боргу держави.

Відтак, задля захисту інтересів громади міста депутат Сергій Лупак підготував проект звернення до прем’єр-міністра України, Кабінету Міністрів України та міністра соціальної політики щодо заборгованості по відшкодуванню пільг та субсидії ОСББ та приватним підприємствам, котрі здійснюють управління та обслуговування житлового фонду.

Даний проект звернення депутати розглянуть на черговій сесії міськради, що має відбутися у вівторок, 26 січня.

У зверненні, підготовленому представником “Самопомочі” депутати вимагатимуть від прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та Кабінету міністрів України невідкладно забезпечити поступлення коштів в управління соціальної політики Тернопільської міської ради для відшкодування суми пільг та субсидій за 2015р. для ОСББ та приватних підприємств.

– Сподіваюся, що уряд прислухається до нашої думки і заборгованість таки буде погашена, – говорить Сергій Лупак. – Наша робота націлена на те, щоб покращити умови проживання тернополян. Тому для надання якісних послуг важливо, щоб усі вчасно виконували свої фінансові зобов’язання, в тому числі і Кабінет Міністрів.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*