Середа , 27.01.2021

На шляху до Зарваниці відкриють ще один цікавий туристичний об’єкт

Важливу справу для увічнення пам’яті січових стрільців розпочали у Теребовлянському районі, повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.

БольцаноУ селі Бурканів тривають роботи з відновлення залишків укріпленого командного пункту  — бункеру бригади Больцано Бурканівського укріпленого району австро-угорської армії часів Першої світової війни (створювався протягом восьми місяців 1915-1916 років та відігравав важливу роль у боях на лінії річки Стрипа).

Бункер бригади Больцано розташований неподалік дороги, якою до Марійського духовного центру УГКЦ у селі Зарваниця прямують численні прочани й туристи. Відтак на шляху до паломницького центру даний об’єкт стане цікавою історичною пам’яткою.

«Для майбутніх поколінь ми зберігаємо пам’ять про одну зі сторінок героїчного минулого нашого народу — боротьби січових стрільців у складі австро-угорської армії на теренах Теребовлянщини», — зазначив голова Теребовлянської районної державної адміністрації Юрій Ништа.

Допомогу у відновлювальних роботах надала бурканівська громада, а організаційні заходи —  заступник голови РДА Андрій Кундрат.

До слова, згідно ідеї тернопільського історика та краєзнавця Сергія Ткачова, на базі командного пункту планують облаштувати відкритий музей. За допомогою повноколірних банерів-розтяжок туристи зможуть дізнатися про бойовий шлях легіону УСС та інших військових частин, пов’язаних з боями за Бурканівський укріплений район, а також про події на Тернопільщині у роки Першої світової війни загалом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*