Четвер , 25.02.2021

“Шкільний кочегар” майстерно ухилився від сплати 10000 гривень штрафу за п’яну їзду

850 грн штрафу дав суд чоловіку за використання підроблених документів. Зокрема під час суду над ним за п’яну їзду, подав довідку, що нібито працює кочегаром у школі і та хоче взяти його на поруки.

Про це йдеться у вироку Теребовлянського районного суду від 25 вересня.

Відповідно до матеріалів суду, Івана К. 23 січня 2018 року спіймали поліцейські на їзді у нетверезому стані. За це передбачена відповідальність за ст. 130 КУпАП. Відповідно, на чоловіка патрульні склали протокол і передали справу до суду.

Щоб уникнути відповідальності за п’яну їзду, в лютому чоловік звернувся директора Долинської ЗОШ І-ІІ ступенів Теребовлянського району і попросив скласти і видати документи, що він нібито працює у школі кочегаром і шкілький колектив хоче взяти його на поруки. Йдеться зокрема про такі офіційні документи: клопотання про передачу на поруки його колективу Долинської ЗОШ І-ІІ ступенів; протокол загальних зборів трудового колективу; характеристики щодо перебування на посаді сезонного кочегара.

Директор погодився і власноруч склав та підписав документи, про які його просили. А далі обвинувачений Іван К. — використав їх у суді. Як результат — суд взяв до уваги прохання колективу і постановою від 26 лютого суд звільнив чоловіка від відповідальності за водіння у нетверезому стані. На підставі ст. 21 КУпАП суд передав матеріали на розгляд трудового колективу школи для застосування заходів громадського впливу.

Відтак чоловік викрутився від відповідальності за адмінправопорушення, однак нарвався на кримінальну справу. За вчинене у суді Іван К. розкаявся, погодився з усіма зібраними доказами досудовим слідством і відмовився від їхнього дослідження у суді. Тож суд обмежився тільки допитом обвинуваченого.

Він визнав псевдо-кочегара винуватим у використанні підроблених документів — ч.3 ст. 358 КК “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів” та присудив 850 грн штрафу.

До слова, переглянути справу про п’яну їзду суд не може. Адже, як пояснюють юристи, Адмінкодекс не містить положень про можливість перегляду рішень за нововиявленими обставинами.

Варто додати, що обійшлась легким переляком підробка документів і для самого директора школи. Проти нього також було відкрите кримінальне провадження, зокрема за ч.1 ст. 366 КК “Службове підроблення”. Однак ухвалою Теребовлянського районного суду від 22 травня кримінальне провадження закрили, а директора від відповідальності звільнили у зв’язку з дійовим каяттям.

Ольга КРАВЕЦЬ

One comment

  1. Є ще віслюки серед наших людей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*