П’ятниця , 06.12.2019

У польських Татрах пройшла потужна буря: 4 людей загинуло, понад 100 – травмовані (ФОТО)

У кількох районах польських Татр 22 серпня пройшла потужна буря, блискавка влучила в групу туристів, у результаті чого є загиблі.

За найновішими даними, загинуло щонайменше чотири особи – двоє дорослих і двоє дітей, понад сто – травмовані

Президент Польщі Анджей Дуда висловив співчуття усім, кого зачепила природна стихія у Татрах на півдні Польщі. Унаслідок раптової сильної грози та ударів блискавки там загинули 4 особи – двоє дорослих і двоє дітей, понад 100 людей отримали поранення. Рятувальна операція триває у декількох місцях польських Татр, повідомляє “Польське радіо”.

«Жахлива гроза у Татрах. Жителі Закопаного кажуть, що таких блискавок над горами не було кількадесят років», – написав у Twitter президент Анджей Дуда. Він підкреслив, що постраждало багато туристів.

У рятувальній операції бере участь служба добровольчих рятівників у Татрах (TOPR), пожежники і Повітряна швидка допомога. Поранених гелікоптерами транспортували до найближчих лікарень. Зокрема, тільки 89 осіб, котрі менше постраждали, перебуває у лікарні в Закопаному. Решту транспортовано до інших навколишніх міст.

За словами рятувальників, невідомо, коли завершиться рятувальна операція. Рятівники залишатимуться у горах стільки, скільки буде потрібно, адже теж невідомо, скільки ще людей може бути у горах.

За словами свідків, раптова гроза почалася вчора пополудні і тривала приблизно годину. Блискавка влучила у декілька місць, зокрема у ланцюг на гірському масиві Ґєвонт, за який трималася приблизно 20-особова група.

Відомо також, що під час грози та внаслідок попадання блискавки у словацькій частині Західних Татр загинув чеський турист, ще дві особи поранені.

У зв’язку з трагедією у Татрах, скасовані усі сьогоднішні заходи, організовані у межах 51 Міжнародного фестивалю фольклору гірських земель.

Мер Закопаного Лєшек Доруля сповістив, що п’ятниця у місті під Ґєвонтом буде днем трауру.

AppleMark

AppleMark

AppleMark

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*