П’ятниця , 02.06.2023

У вчителів заберуть надбавку за престижність, але збільшать посадові оклади

Міністерство освіти й науки (МОН) проти впровадження 40-годинного робочого тижня для вчителів.

вчителі, пікет

Так у відомстві відреагували на ініціативу партії Голос передбачити відповідну норму у законопроєкті “Про повну загальну середню освіту”.

Про це заявила Міністр освіти й науки України Ганна Новосад у вівторок, 29 жовтня, під час спілкування з пресою в Маріуполі, пише “Терноград”.

Я б хотіла звернутися до наших освітян і запевнити, що Міністерство категорично не підтримуватиме таких новацій“, – стверджує міністерка.

Нагадаємо, наразі педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин про­тягом навчального тижня.

Новосад зазначила, що наразі ця правка є погано пропрацьованою і не дає відповідей на запитання, як саме будуть захищені вчителі за функціонування такої системи, як ці години будуть обліковуватись тощо.

“Наша ціль, щоб новий Закон “Про повну загальну середню освіту” створив більше можливостей та інструментів для успішної роботи вчителів, а не додатково зарегулював їхню працю”,  відзначила Ганна Новосад.

Водночас зауважує, що система оплати праці педагогів потребує реформування.

Зокрема, МОН вважає доцільним внести окремі надбавки до зарплати вчителів у посадовий оклад.

“Ненормальна ситуація, коли надбавки за своєю вагою у заробітній платі вчителів можуть переважати над посадовим окладом – це робить вчителів вразливими до зловживань з боку місцевої влади та адміністрації шкіл.

Ми виступаємо за те, щоб кількість надбавок була зменшена, але лише шляхом їхнього внесення в посадовий оклад, від якого буде розраховуватися усе подальше зростання заробітної плати.

Наприклад, надбавка за престижність, на нашу думку, має стати частиною посадового окладу вчителя”,  каже очільниця міністерства освіти і науки.

Наступного тижня — з 4 до 10 листопада — на базі Комітету ВРУ з питань науки, освіти та інновацій депутати спільно з МОН планують працювати саме над формулюванням статті 24 законопроєкту щодо оплати праці вчителів. У межах цих зустрічей будуть пропрацьовані усі правки, включно з тими, що подані партією “Голос”.

Читайте також:
Вакарчук у Тернополі розповів про ініціативу “Голосу” щодо нарахування вчительських зарплат

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Завантаження Captcha...

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.