Субота , 16.01.2021

Неймовірна церква, яку варто відвідати у Тернополі (ФОТО)

Церква святого апостола Петра є одним із найбільших дієвих храмів Тернополя. Розташована вона на вулиці Володимира Великого.

Історія церкви тягнеться з 1998 року. Проте варто зазначити, що парафію святого апостола Петра утворили у 1993-му.

Архітектором церкви став відомий Сергій Гора. За його керівництва будівництво тривало чотири роки. За цей період було зведено масивну парафіяльну споруду з величними арками, які частково обрамляють храм.

Посвята церкви відбулася 12 липня 2005 року. Тоді Преосвященніший владика Тернопільсько-Зборівський Кир Михаїл Сабрига разом зі священиками освятив храм, назвавши його на честь святого апостола Петра. На подію прибули гості не лише з різних кутків України, а й з Польщі та Австрії.

Варто зазначити, що при церкві діє монастир із кількадесятирічною історією.

Перші монахи прибули до парафії святого Петра ще у 1994 році. Родом вони були з Польщі з Провінції Успіння Пресвятої Богородиці.

Уже через два роки після приїзду, а саме у 1996-му вони збудували монастир Різдва Пресвятої Богородиці (Чину Братів Менших візантійсько-українського обряду), де не лише оселилися, а й стали проводити різні заходи, зокрема давали уроки релігієзнавства.

У 2008 році монахи заснували свою газету “Вісник святого Франциска”, якої на сьогодні вийшло вже 15 номерів.

У 2010 році було встановлено та посвячено (4 березня) пам’ятник святого Франциска Ассізького. Подію приурочили до 800-річчя затвердження францисканського Уставу.

На сьогодні на території монастиря розміщена масштабна бібліотека, призначена для студентів, семінаристів і чернецтва. У ній налічують понад шість тисяч книг, які дозволяють вивчати релігієзнавство, філософію, психологію, мовознавство, францисканську та християнську духовність. Також ченці монастиря відкрили школу святого Антонія та зоокуток.

Не варто забувати і про головну родзинку храму – Різдвяну шопку, яка наразі є найбільшою в Україні. Подивитись на неї з’їжджаються віряни з усіх куточків планети.

Встановлення шопки відбулося ще у 2005 році. Відтоді її щороку вдосконалюють та збільшують, додаючи все нові і нові деталі. Наразі її розміри становлять 20 на 40 метрів.

Окрім звичної композиції, Різдвяну шопку оздобили струмочками, поїздом, який постійно курсує з одно місця в інше, братом-францисканцем, що б’є у дзвін, штучною водоймою із живою рибою, а також вольєром з кроликами. Також на шопці зображено Збаразький замок.

Над створенням шопки працювали священнослужителі церкви.

Добратися до церкви святого апостола Петра можна з центру міста. Звідти курсують маршрутні таксі номер 13, 14, 16, 18, 19, 20, 27, а також тролейбуси 3, 5, 8, 9, 10, 11. Вартість проїзду становить три, або чотири гривні відповідно.

Храм відкритий для парафіян щоденно.

Христина СЛОТА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*