четвер , 18.07.2019

Долар в обмінниках уже по 27 гривень. У Нацбанку назвали винних…

Торги на міжбанку сьогодні були набагато активнішими, аніж вчора. Це й не дивно. Адже на календарі – останній день липня, банкам і клієнтам потрібно було закрити усі свої операції за цей місяць.

Зареєстровано 578 угод на 442 мільйони доларів. Збільшений попит на валюту потягнув долар догори. Середньозважений курс гривні впав на 11 копійок, – до 26,86 грн/$.

Напевно долар зріс би ще більше, якби у ситуацію не втрутився НБУ. Але якось мляво він рятував гривню. Зранку Нацбанк анонсував, що продасть на аукціоні 50 млн доларів США.

У ході аукціону надійшли 23 заявки банків на покупку валюти в обсязі 46,70 млн. дол., але Нацбанк задовольнив тільки 14 заявок на $28,10 млн за середньозваженим курсом 26,86 грн/$.

Протягом дня “зелений” на міжбанку подорожчав у купівлі на 7 копійок (26,90 грн/$), у продажу – на 8 копійок (26,95 грн/$), євро – на 13 копійок (31,54 грн/євро) та на 14 копійок (31,60 грн/євро) відповідно.

На готівковому ринку і долар, і євро також пішли вгору. Обмінники продають американську валюту в середньому по 27 гривень (+5 коп.), купують – по 26,75 гривень (+9 коп.).

Євро у купівлі коштує 31,15 грн/євро (+15 коп.), у продажу – 31,70 грн/євро (+18 коп.). Нацбанк пояснив курсові коливання у липні кількома чиннниками.

Зокрема, активним проведенням компаніями операцій з перерахування дивідендів за кордон (з початку липня з цією метою було куплено майже 300 млн дол. США) та виходом нерезидентами з ОВДП (з початку липня обсяг ОВДП в портфелях нерезидентів скоротився майже на 1,3 млрд грн).

За даними Нацбанку, на курсову динаміку впливали і значні обсяги повернення ПДВ наприкінці місяця. А також – збільшення попиту на готівкову валюту, зокрема зі сторони тіньового аграрного сектору у зв’язку з початком сезону.

Щоправда, регулятор не уточнив детальніше, кого саме має на увазі. Невже тіньовий аграрний ринок у нас такий великий, що раптово потиснув на курс гривні і він обвалився? Мабуть, головне для НБУ – знайти винних…

Джерело: “Експрес-онлайн”

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates