вівторок , 21.05.2019

Батьки в Україні обговорюють питання, чому групи продовженого дня платні

Кілька останніх тижнів батьки обговорюють одне актуальне для всіх питання: чому групи продовженого дня для дітей будуть платними та й скільки це вартуватиме.

По місту ходили чутки,  що відтепер кожна мама, котра хоче залишити у школі дитину після уроків, змушена витрачати із сімейного бюджету щомісяця близько 600-700 гривень. Чимало заявляли, що ця сума є непосильною і відмовлялися від цієї уже платної освітньої послуги.

Такий ажіотаж довкола цієї теми створився з часу останнього засідання виконавчого комітету міської ради. На котрому й обговорювали та приймали список платних послуг, які можуть надавати заклади загальної середньої освіти. Тоді ще про конкретну суму не йшлося, адже це питання передали на обговорення в управління освіти і науки Тернопільської міськради.

Невдовзі ми поцікавилися в голови управління Ольги Похиляк про які саме суми йдеться, на що розраховувати батькам.

«Найперше хотіла б наголосити на тому, що зараз за державну субвенцію ми не маємо права здійснювати оплату груп продовженого дня, адже її не профінансовано. В законі прописано, що ця функція відтепер лягає на плечі засновника, тобто міську раду.

Хотіла б зазначити, що за останні роки ми відкрили в місті 145 груп. Батьки просили і ми радо йшли їм на зустріч. В жодному місті немає такої кількості груп. Тепер для міського бюджету – це непосильна ноша. Ми обговорювали це питання з директорами, радами шкіл і зрештою дійшли компромісу. Буде співфінансування. А саме, 40% – з міського бюджету, решту – платитимуть батьки».

Далі Ольга Петрівна розповіла більш детальніше. З’ясувалося, якщо в групі 30 дітей, то мама повинна сплачувати 190 гривень на місяць. Більше дітей – менша плата. Ціна може коливатися плюс десять-двадцять відсотків у в залежності від кількості дітей, стажу та досвіду самого вчителя тощо.

«Кожна мама, яка хоче залишати дитину на групу продовженого дня повинна підписати з дирекцією навчального закладу певну угоду та зобов’язатися щомісяця сплачувати кошти на певний рахунок», – додала пані Похиляк.

Ольга Петрівна каже, що під час групи учитель займатися з дітьми, вони разом виконуватимуть домашні завдання, ходитимуть на прогулянки, обідатимуть, пише “Реально”.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates