Середа , 20.10.2021

Якщо не ми будемо заробляти на своїй землі, то це зроблять німці, – Михайло Апостол

Радник першого віце-прем’єр-міністра з аграрних питань Михайло Апостол вважає, що бажання іноземців скуповувати землю сільгосппризначення в Україні спричинена небажанням українців працювати на своїй землі.

«Чому німці масово хочуть працювати в Україні в агробізнесі, скупляючи корпоративні права підприємств, створюючи спільні підприємства та використовують інші схеми, внаслідок нашого недосконалого земельного законодавства?», – написав політик у соцмережі.

Апостол пояснив, що вартість оренди землі в Німеччині у десятки разів перевищує відповідний показник в Україні.

Так, у Німеччині за підсумками останніх років зафіксовано зростання цін на оренду сільгоспземель. Вартість оренди зросла приблизно на 5%, до 406 євро за гектар. Ще більш значне зростання спостерігалося за новими договорами оренди, укладеними на 2017/18МР, – на 10%, до 481 євро/га.

У той же час, ціна продажу земель сільськогосподарського призначення в порівнянні з минулим роком особливо не змінилися і склала в середньому €19400 за гектар. Найвищі ціни купівлі-продажу в минулому році спостерігалися на землю Мекленбург-Передня Померанія – € 25 тис.

«У нас все в 10 разів менше: орендна плата 45-50 доларів. То чому ж не заробити на українській землі, коли українці безпорадні», – прокоментував Михайло Апостол.

One comment

  1. Все правильно, тільки німецький фермер отримує дотацію у розмірі від 350 євро на 1 га , в результаті витрати на оренду складають 406-350= 56 євро на 1га ….і т.і. Кого намагаємось обманути і переконати ???

Leave a Reply

Your email address will not be published.